Komunikacja 10 paź 17:01 | Redaktor
Sygnalizacja na skrzyżowaniu Pelplińskiej i Orląt Lwowskich już działa

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, Facebook

W środę (10 października) drogowcy uruchomili sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Pelplińskiej, Orląt Lwowskich i Lawinowej.

Sygnalizację zamontowano w wakacje. Koszt inwestycji to 525 tysięcy złotych.

Na „feralnym” skrzyżowaniu dochodziło do wypadków i kolizji, mieszkańcy os. Tatrzańskiego apelowali więc o poprawę bezpieczeństwa. Pod uwagę brane były instalacja sygnalizacji i budowa ronda. Podczas konsultacji mieszkańcy rekomendowali drugie z rozwiązań. Zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz tłumaczył jednak m.in., że układ geometrii jest dostosowany do montażu sygnalizacji, i że będzie ona chronić zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Jest też rozwiązaniem tańszym. Zastrzegł jednak, że jeśli sytuacja się nie poprawi, budowa ronda zostanie ponownie rozważona.

Ratusz przypomina również, że na ul. Pelplińskiej w tym roku doświetlone zostaną cztery przejścia dla pieszych. Wykorzystany zostanie nowoczesny system oświetlenia wertykalnego, który pozwala oświetlić przejście w taki sposób, że pieszy jest zawsze przedstawiany jako jasny element na ciemniejszym tle. Dotąd prowadzone prace kosztowały 150 tys. złotych.

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor