Koszykówka 8 wrz 2019 | Redaktor
Pobici w trzeciej kwarcie. Koszykarze Enea Astorii przegrali z Treflem [ZDJĘCIA]

Bydgoscy koszykarze zagrają w meczu o trzecie miejsce w turnieju Enea Bydgoszczy Cup 2019, który odbywa się w hali Artego Arena. Początek spotkania o godz. 11.00.

Beniaminek Energa BasketLigi w sobotę (7 września) zaprezentował się pierwszy raz w akcji przed własną publicznością. Bydgoski zespół zmierzył się z Treflem Sopot. Po bardzo dobrej drugiej kwarcie, którą koszykarze Enea Astorii wygrali 29:15, w dobrych nastrojach schodzili na przerwę. Na tablicy widniał wynik 55:41 dla gospodarzy.

Niestety, gra bydgoskiej drużyny załamała się w trzeciej kwarcie. Trefl zdominował wydarzenia na parkiecie. W efekcie goście z Sopotu rzucili aż 36 punktów. Bydgoszczanie odpowiedzieli zaledwie zdobyczą 15 oczek.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 95:90 dla Trefla.

W drugim spotkaniu turnieju wicemistrzowie kraju, Polski Cukier Toruń pokonali KING Wilki Morskie Szczecin SA  97:94.

W meczu o III miejsce Enea Astoria zagra z drużyną ze Szczecina. Początek o godz. 11.00

Później organizatorzy turnieju zapraszają na wspólne oglądanie meczu polskiej reprezentacji, która na mistrzostwach świata zmierzy się z Argentyną. Początek transmisji o godz. 14.00.

Finał turnieju Enea Bydgoszcz Cup 2019 zaplanowano na godz. 17.00. Polski Cukier Toruń zagra z Treflem Sopot.