Kultura 27 maj 14:00 | Redaktor
Balet dla małych i dużych w bydgoskiej operze

fot. Andrzej Makowski, Opera Nova

Na ponadczasową historię opowiedzianą muzyką i tańcem zaprasza w tym tygodniu Opera Nova. „Kopciuszka” Sergiusza Prokofiewa będzie można zobaczyć w czwartek i piątek (30 i 31 maja) oraz w sobotę (1 czerwca).

Prokofiew, wirtuoz fortepianu, był jednym z pierwszych artystów, którzy stale współpracowali z teatrem i filmem, należy do najwybitniejszych kompozytorów XX wieku. Stworzona przez niego muzyka „Kopciuszka” jest bogata rytmicznie, dowcipna i liryczna.

Choreografia Iwony Runowskiej do baletu Sergiusza Prokofiewa buduje własny język ruchowy, łączy różne techniki tańca (klasyczny, nowoczesny, charakterystyczny, jazz, break dance). Na dziecięcych i dorosłych poza popisami tanecznymi czekają też efekty techniczne: lasery, światła,  „gadżety” (np. jeżdżące meble) podkreślające fantastykę libretta.

Wystąpią Balet i Orkiestra Opery Nova. Główne partie: Kopciuszka i Księcia tańczyć będą: Marta Kurkowska, Krzysztof Górski oraz Sarah Branch i Paweł Nowicki. W partii Wróżki kolejno: Olga Karpowicz, Angelika Wojciechowska. Jako złe siostry: Marta Kowalczyk, Agnieszka Błaszczyk/Marta Kwaśniak, Arisa Suzuki.

„Kopciuszka” będzie można zobaczyć w czwartek i piątek (30 i 31 maja) o godz. 17.00 oraz w sobotę (1 czerwca) o godz. 11.00.

Za pulpitem dyrygenckim stanie Maciej Figas. W czerwcu Opera Nova zaprasza także na drugi balet Prokofiewa ze swojego repertuaru: „Romea i Julię”.

źródło: Opera Nova, oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor