Kultura 29 cze 08:23 | Redaktor
Bydgoskie Impresje Muzyczne oficjalnie rozpoczęte [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Rozpoczęła się największa impreza Pałacu Młodzieży. Uczestnicy Bydgoskich Impresji Muzycznych przeszli ulicami Bydgoszczy i otrzymali klucze do miasta.

fot. Anna Kopeć

Młodzi artyści przemaszerowali w czwartek (28 czerwca) barwnym korowodem z Wyspy Młyńskiej w kierunku placu Teatralnego. Tam zastępca prezydenta Maria Wasiak wręczyła im klucze do miasta podczas oficjalnej inauguracji festiwalu.

To jedyny w Polsce i jeden z niewielu na świecie festiwal skupiający kilka różnych kategorii muzycznych. W tegorocznej edycji Bydgoskich Impresji Muzycznych biorą udział artyści z 10 państw: Białorusi, Bułgarii, Chin, Czech, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Brazylii i oczywiście Polski. Są to zespoły będące laureatami ogólnopolskich lub zagranicznych festiwali i przeglądów. Festiwal organizowany jest od 1977 roku przez bydgoski Pałac Młodzieży.

Główną częścią jest konkurs, w którym nagrodą główną jest Grand Prix dla najlepszego zespołu oraz nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz tego odbędą się warsztaty chóralne i orkiestrowe. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert galowy w poniedziałek (2 lipca) o godzinie 19.00 w Artego Arenie.

fot. Anna Kopeć

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor