Kultura 22 mar 2019 | Redaktor

W Pałacu Nowym w Ostromecku w sobotę (23 marca) koncert autorski pt. „Kocham, marzę, wiem... - Marzena Nowakowska”, a w niedzielę (24 marca) wystąpi Marcin Jaracz w koncercie zatytułowanym „Kaczmarski – inspiracje”.

Kocham, marzę, wiem... - Marzena Nowakowska - koncert autorski (Wojtek Lachowski – gitara)

Marzena Nowakowska - pieśniarka z Bydgoszczy, nazywana „bardem w spódnicy”. Jej gitarowe ballady o tym co było, jest i co jeszcze może się zdarzyć - kradną serca słuchaczy. Charakterystycznym, niskim głosem potrafi wyśpiewać tęsknotę i marzenia, powspominać miłość i zerknąć z nadzieją w jutro... Zaliczana jest do grona śpiewających poetów, którzy dużą wagę przywiązują do znaczenia słowa. Na co dzień - zawodowo czynny nauczyciel oraz redaktor książek i prac naukowych. Kocha góry i morze. Lubi gotowanie i spacery, kawę i zapach książek... W grudniu 2018 r. wydała autorską płytę pt. „Kocham, marzę, wiem...”

Wojtek Lachowski - bydgoski gitarzysta, zaangażowany w różne projekty muzyczne, jazzman i aranżer. Ma na koncie kilka wydanych płyt. Na co dzień - plastyk i grafik komputerowy z artystycznie muzyczną duszą...

fot. materiał organizatora

Ten krążek zawiera dziesięć autorskich piosenek. Każdy z utworów stanowi element układanki, do której kluczem są słowa: Kocham, marzę, wiem... Wciąż tak myślę i czuję, że miłość, marzenia i wiedza – w dowolnej kolejności ustawiane, podobnie jak moje piosenki – mogą uczynić człowieka szczęśliwym.

Sobota (23 marca), godz. 17.00, Pałac Nowy, wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

Marcin Jaracz - koncert pn. „Kaczmarski – inspiracje”

Jacek Kaczmarski był artystą o szerokich zainteresowaniach, co znalazło odzwierciedlenie w jego tekstach. Można w nich odczytać fascynację historią Europy, literaturą i filozofią. Są też teksty będące spotkaniem obrazu i słowa – inspirowane malarstwem i filmem. Zgłębianie twórczości Kaczmarskiego otwiera przed słuchaczem bogaty świat inspiracji - dzieł i wydarzeń, które przywołane w tekstach, otrzymywały często nowe, interesujące znaczenie. Tak też na nowo odczytujemy postać Sienkiewiczowskiego Kmicica, obrazy Pietera Breughla, czy filmy Andrieja Tarkowskiego.

Koncert „Kaczmarski – inspiracje” będzie poszukiwaniem źródeł inspiracji Artysty w czterech dziedzinach – literatury, historii, filmu i malarstwa. Wykonanie utworów Jacka Kaczmarskiego zostanie wzbogacone prezentacją multimedialną, ukazującą to, co inspirowało ich powstanie

fot. materiał organizatora

Autorem koncertu i wykonawcą utworów będzie Marcin Jaracz – psycholog, uczestnik konkursów poświęconych twórczości Jacka Kaczmarskiego, wcześniej student wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Leszka Skrli.

Niedziela (24 marca), godz. 16.00, Pałac Nowy, wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

Źródło: Pracownia Pałacowa ZPP Ostromecko

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor