Kultura 3 lip 10:11 | kp
Historia i legendy związane z Bydgoszczą. Wakacyjna oferta muzeum

fot. Jacek Kargól

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zachęca do wspólnej zabawy podczas wakacyjnych zajęć edukacyjnych realizowanych pod hasłem „Co można robić w Muzeum?”. W tym roku działania mają skoncentrować się wokół historii i legend związanych z Bydgoszczą.

Podczas zajęć poprowadzonych przez artystów i edukatorów, młodzi uczestnicy będą mieli okazję poznać m.in. opowieść o słynnym kryptologu Marianie Rejewskim czy legendę o Wilczaku. W częściach warsztatowych spotkań wykonywane będą prace z gliny, biżuteria oraz obrazy (metoda cyjanotypii).

Przez cały lipiec i sierpień muzeum zaprasza w godz. 11.00-13.00. We wtorki dzieci i młodzież wieku 8-13 lat, a w czwartki – maluchy w wieku 3-7 lat z rodzinami. Wszystko odbywać się będzie w Centrum Edukacji Muzealnej przy ul. Mennica 6.

Zapisy na muzealne zajęcia

Z uwagi na komfort i bezpieczeństwo uczestników liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem  telefonu 52 58 59 911/914/925 lub adresem e-mail: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl. Na oficjalnej stronie muzeum znajdują się także szczegółowe wytyczne dot. zasad bezpieczeństwa i wymogów koniecznych do spełnienia przez uczestników warsztatów.

Wakacyjny cykl warsztatów zatytułowany „Ja i moje miejsce” to pierwsza z trzech części projektu edukacyjnego „Co można robić w Muzeum?”. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Głównym celem projektu jest zachęcenie bydgoszczan do czynnego uczestnictwa w kulturze, a jego kolejne odsłony zostaną zaprezentowane po wakacjach.

źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (Katarzyna Joniec z Działu Edukacji i Promocji)

kp Autor