Kultura 5 kwi 10:08 | Redaktor
Jakiego muzeum chcą dzieci? Pokazały na rysunkach [WERNISAŻ]

materiał MOB

Najmłodsi proponują stworzenie m.in. muzeum... obuwia. W najbliższą niedzielę (7 kwietnia) Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na wernisaż prac nadesłanych w konkursie „Wymarzone muzeum”. Na dzieci tego dnia czekają też „Kreatywne zabawy z jajem”.

Autorami prac są uczniowie klas I-VI szkół podstawowych, integracyjnych oraz specjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego. - Zgromadziliśmy wymarzone muzea ponad 170 osób - mówią pracownicy placówki. - Prace cechują się niebywałą szczerością i ogromem emocji - dodają. 

Najmłodsi zaproponowali utworzenie takich instytucji jak „Muzeum historii szewstwa”, „Muzeum obuwia”, „Muzeum tego, co nudne” czy „Muzeum przyszłości”. Ekspozycję wzbogacają różnorodne, obrazowe opisy ich pomysłów. Prace przybrały różne formy: od malarskich do przestrzennych. 

Wystawę będzie można obejrzeć w Zbiorach Archeologicznych (ul. Mennica 2) od godz. 11.00. Podczas otwarcia nagrodzeni zostaną laureaci konkursu i osoby wyróżnione. Goście będą mieli także okazję do zobaczenia etiudy Karoliny Suchodolskiej „Halo, czy to Muzeum?” (11.30) oraz spotkania z Priscillą Romero (12.00) - laureatką Nagrody Specjalnej im. Leona Wyczółkowskiego - z którą wspólnie wykonają silikonowe odlewy palców. W październiku znajdą się one w muzeum na wystawie prac artystki.

Ekspozycję „Wymarzone muzeum” można oglądać do 5 maja.

W niedzielę w Centrum Edukacji Muzealnej na Wyspie Młyńskiej (ul. Mennica 6) dzieci tradycyjnie będą mogły wziąć udział także w kreatywnych zajęciach. Tym razem stworzą oryginalne dzieła sztuki z materiałów tekstylnych, serwetek i drucików. Zajęcia odbędą się 7 kwietnia w godz.11.00-13.00, po wcześniejszych zapisach. Wstęp 3 złote.

 

 

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor