Kultura 16 mar 2018 | Redaktor
Japońskie warsztaty na urodziny BCS

Origami będzie uczył rodowity Japończyk

Bydgoskie Centrum Sztuki w sobotę (17 marca) zaprasza na otwarte warsztaty origami. W ten sposób, jak mówią organizatorzy, chce uczcić swoją „papierową” rocznicę – pierwsze urodziny.

Między 12.00 a 15.00 w BCS (ul. Jagiellońska 47) będzie można spróbować swoich sił podczas warsztatów origami pod okiem Hajime Watanabe. Instruktor pochodzi z Jokohamy, do Polski przyjechał w 1995. Obecnie prowadzi zajęcia z języka japońskiego w Toruniu. Zajmuje się również sztuką składania origami i lalek z papieru japońskiego.

Powodem stworzenia BCS była chęć popularyzacji rzeźby, dyscypliny sztuki odsuniętej w ostatnich latach na boczny tor. – Stawiamy przede wszystkim na rzeźbę także dlatego, że naszym patronem jest Stanisław Horno-Popławski – tłumaczy Hanna Kardas. 

Ten wybitny polski artysta przez pewien okres życia zawodowego był związany z naszym miastem. Rzeźbiarz szczególnie znany z białostockich „Praczek” oraz posągów na Złotej Bramie w Gdańsku w Bydgoszczy pozostawił po sobie pomnik Henryka Sienkiewicza oraz grupę rzeźb zdobiących dawny Ogród Botaniczny przy ul. Niemcewicza. 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor