Kultura 2 lip 2018 | Redaktor
Jaś i Małgosia w klimacie rocka. Tak zakończą się „Radosne Serca”

Zakończenie warsztatów w 2016 roku - widowisko „Piotruś Pan” / fot. Fundacja Nowe Pokolenie

Historia o sprytnym rodzeństwie, które przechytrzyło złą Babę Jagę, od lat pobudza wyobraźnię dzieci i dorosłych. Nowe, rockowe spojrzenie na znaną bajkę zaprezentują uczestnicy Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”. Widowisko „Jaś, Małgosia i Rock'n' Roll” już w piątek w kinoteatrze Adria.

Widowisko będzie zwieńczeniem Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”. W tym roku wydarzenie połączone jest z XII Ogólnopolskim Festiwalem „Radosnych Serc”. To cykliczny, interdyscyplinarny konkurs skierowany do wychowanków wszystkich typów placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku od 6 do 18 lat z całego kraju. Dzieci i młodzież z domów dziecka mają okazję zaprezentować swoje talenty przed profesjonalnym jury oraz na wielkiej scenie przed dużą publicznością.

Koncert laureatów festiwalu odbędzie w piątek (6 lipca) o godzinie 16.00 w kinoteatrze Adria w Bydgoszczy. O godzinie 17.00 partnerzy wydarzenia prowadzić będą warsztaty, m.in. archeologiczne, iluzjonistyczne i cyrkowe. Natomiast o godz. 18.00 rozpoczną się występy uczestników IX Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”.

Dlaczego akurat Jaś i Małgosia jest tematem przewodnim tegorocznej edycji warsztatów? Jak piszą sami organizatorzy: „Nie tylko dlatego, że to piękna opowieść. Ona niesie ze sobą przesłanie, które powinno towarzyszyć każdemu z nas. W naszym życiu zdarzają się sytuacje, które z pozoru są beznadziejne i bez wyjścia. Jednak gdy wykażemy się odrobiną sprytu i zaangażowania jesteśmy w stanie pokonać wszystkie niepowodzenia! A o tym doskonale wiedzą uczestnicy naszych warsztatów”.

Jednak fabuła bajki zostanie wykorzystana na nowy sposób. Bohaterowie zostaną osadzeni we współczesności, a całej historia będzie towarzyszył klimat rock and rolla. Reżyserem spektaklu jest Joanna Sadłowska, instruktorka teatralna, która na warsztaty przyjechała aż ze Szczecina.

Bezpłatne bilety można odebrać w biurze fundacji: ul. A. G. Siedleckiego 12 (budynek Przedszkola Niepublicznego „Przedszkolna Chatka”). Z uwagi na duże zainteresowanie widowiskiem organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy: fundacja@nowe-pokolenie.pl (decyduje kolejność zgłoszeń).

Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” to wydarzenie organizowane przez Fundację Nowe Pokolenie z Bydgoszczy. W warsztatach mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 10 do 19 lat ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, placówek opiekuńczo-wychowawczych i kulturalnych, uczestnicy i laureaci minionych Ogólnopolskiego Festiwalu „Radosnych Serc”. Celem warsztatów jest wyrównanie szans w dostępie do edukacji artystycznej utalentowanych podopiecznych różnych typów placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zwieńczeniem projektu jest sztuka teatralna w wykonaniu uczestników, prezentowana na scenie ostatniego dnia warsztatów przed publicznością i zaproszonymi gośćmi.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor