Kultura 1 kwi 2019 | Redaktor
Kwietniowe koncertowanie w Światłowni

Dom o zielonych progach, materiały Światłowni

Przez cały kwiecień na scenie Otwartej Przestrzeni „Światłownia” (ul. św. Trójcy 15) nie będzie milkła muzyka. Zaprezentują się m.in. niewidomy artysta Roland Świstek i Grzegorz Bukała, lider „Wałów Jagiellońskich”.

Dom o zielonych progach

5 kwietnia na scenie w „Światłowni” wystąpi zespół „Dom o zielonych progach” – przedstawiciel nurtu piosenki turystycznej. Muzycy mają za sobą setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach.

Zespół wydał trzy autorskie płyty, a utwory nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham...”. Na scenie lider zespołu Wojciech Szymański wystąpi w duecie z Agatą Świerczyńską. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00

Bilety dostępne na www.biletyna.pl.

Wstęp na wszystkie pozostałe kwietniowe koncerty: cegiełka na Światłownię – 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci – 8 zł.

Niewidomy artysta zaśpiewa Wodeckiego

Zwycięzca „Zaczarowanej Piosenki” (festiwal Anny Dymnej) da koncert 12 kwietnia. Roland Świstek, niewidomy artysta, wyśpiewa piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Młody wokalista gra na fortepianie i gitarze. W Światłowni wystąpi przy akompaniamencie Jerzego Olszewskiego. Początek koncertu o godz.18.00.

Trzy słowa impro

13 kwietnia po raz czwarty na scenie Światłowni wystąpi trio w składzie Ada Zurawska, Cezary Markiewicz, Jakub Dranicki. Bydgoscy aktorzy zagrają słuchowisko improwizowane na podstawie sugestii od widowni. Jest to forma teatru, w którym aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza ani reżysera.

Recital Sławomira Ciecierskiego

W piątek, 19 kwietnia o godz.18.00, odbędzie się recital gitarowy muzyka i kompozytora Sławomira Ciecierskiego.

W maju minie 9 lat kiedy rozpoczął komponowanie cyklu utworów pod wspólną nazwą „Niesymfonia”. Do tej pory napisał ponad 840 utworów i nie zamierza przestać. Pisze głównie kompozycje na orkiestrę symfoniczną, rzadziej muzykę elektroniczną oraz na gitarę klasyczną.
Corocznie część swojej muzyki dedykuje miastu i jej mieszkańcom, kompilując ją do wielkości płyty CD i umieszczając w Internecie. Swoim działaniem wspomaga innych twórców, komponując dźwięki do filmów, pisząc piosenki, a także uświetniając spotkania autorskie bydgoskich poetów i pisarzy. 

Wydał płytę DVD pod tytułem „Niesymfonie, the worst of”, która będąc zaledwie częścią jego działalności muzycznej zawiera ponad 55 godzin muzyki w postaci plików mp3 w ponad 240 utworach.

Grzegorz Bukała – koncert z gitarą

26 kwietnia o godz.19.00 na w Światłowni wystąpi Grzegorz Bukała – usłyszymy piosenki powstałe podczas piętnastu lat przeżytych przez niego w Bydgoszczy. Wokalista wystąpi sam, przy akompaniamencie gitary, i zaśpiewa zarówno piosenki z nominowanej do Fryderyków ’2009 płyty „Pocztówki z Macondo”, jak i te śpiewane z Wałami Jagiellońskimi.

Roztańczona Steffi Mall

27 kwietnia o godz. 18.00 wokalno-taneczny popis dla publiczności da Steffi Mal (Stefania Malinowska). Wokalistka z Bydgoszczy współpracowała z muzykami w kraju i za granicą, z zespołami: „Polish Music Band-SAS”, „Rajd Band”, „The Brass Band”, „Karo”, „Kapelnia Rodeo”, „Silver Duo”.

Wystąpi z coverami znanych utworów polskich i zagranicznych.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor