Kultura 11 cze 10:08 | Redaktor
Muzyka Kaczmarskiego wciąż inspiruje. Kolejny festiwal za nami [GALERIA]

fot. Anna Kopeć

Poznaliśmy laureatów XIII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego. Wydarzenie uświetniły występy zespołów Pan Górski i Spółka oraz Czerwony Tulipan.

Wczoraj (10 czerwca) w Operze Nova odbył się Koncert Laureatów XIII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”. Artystów wyłoniono w sobotę (9 czerwca) na przesłuchaniach w Otwartej Przestrzeni Światłownia. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: solista, zespół i pojedynek z Mistrzem. Na koniec sobotnich zmagań zagrał laureat zesłorocznej edycji festiwalu – zespół Pan Górski i Spółka.

W Sali Manru Opery Nova na Koncercie Laureatów wystąpili: Patrycja Urbaniak, Kinga Rzadkowska, Agnieszka Więckiewicz, Dorota Kuziela, Katarzyna i Magda Lewandowskie. Do koncertu zakwalifikowali się również Zuzanna Wiśniewska i zespół Drewutnia, którzy jednak z uwagi na inne zobowiązania, nie mogli wystąpić.

Zwycięzcami festiwalu zostali: Agnieszka Więckiewicz (kategoria soliści), Dorota Kuziela (pojedynek z Mistrzem) i grupa Drewutnia (kategoria zespół - II miejsce, pierwszego nie przyznano).

Gwiazdą wieczoru był zespół Czerwony Tulipan, który promował swoją najnowszą płytę „Błędne koło”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor