Kultura 11 cze 13:52 | Redaktor
Najlepsze bydgoskie książki ubiegłego roku. Strzały Łuczniczki wręczone

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Nagrody za najlepsze książki związane z Bydgoszczą przyznano już po raz 15. W tym roku „Strzały Łuczniczki” trafiły do Miłosza Waligórskiego, Dariusza Tomasza Lebiody i Galerii Miejskiej bwa.

Statuetki Bydgoskiej Literackiej Nagrody „Strzała Łuczniczki” (repliki oryginalnej strzały ze stojącej w parku Kochanowskiego rzeźby Łuczniczki) przyznawane są w trzech kategoriach: poezja, proza i eseistyka oraz poziom edytorski. Do nagrody nominowanych było dziewięć utworów (po trzy w każdej kategorii). W tym roku decyzję podjęło jury w składzie: prof. dr hab. Arkadiusz Morawiec, dr hab. Dariusz Nowacki oraz Janusz Drzewucki.

Ostatecznie wyłoniono trzech zwycięzców. W kategorii „poezja” wygrał Miłosz Waligórski za tomik „Długopis”. W kategorii „Proza i eseistyka” Strzałę zdobył Dariusz Tomasz Lebioda za „Aleję Klonów”. Natomiast w kategorii „poziom edytorski” nagrodę otrzymała Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy za „Fotografię” Ildefonsa Bańkowskiego.

Celem konkursu jest nagrodzenie i promowanie najlepszych książek, które treścią bądź osobą twórcy związane są z Bydgoszczą. Książki do rywalizacji zgłaszają autorzy, wydawcy i czytelnicy. 

 

źródło: bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor