Kultura 24 sie 21:01 | Redaktor
Realizują się w swoich pasjach. Zobacz Bydgoskie Debiuty 2019 w obiektywie Agaty Kornik

Jarosław Mikietyński, jeden z wyróżnionych w przeglądzie Bydgoskie Debiuty 2019/fot. Agata Kornik

W drugiej edycji Bydgoskich Debiutów wyróżnione zostały cztery osoby. Ich prace można było zobaczyć na wernisażu w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5 w piątek (23 sierpnia).

Fundacja „Nasza Tradycja-Nasza Przyszłość” za Bydgoskie Debiuty 2019 uznała działalność czterech osób: Marty Garnik, Barbary Małeckiej, Jarosława Mikietyńskiego i Mariusza Ręgiela. Wszyscy realizują się w swoich pasjach. Obie panie fotografują.

fot. Agata Kornik

Marta Garnik, która na co dzień jest starszym referentem w bydgoskiej spółce Enea Operator sp. z o.o. Oddział w Bydgoszczy, wyspecjalizowała się w fotografii przyrodniczej. Jej zdjęcia makro przykuwają szczególną uwagę.

fot. Agata Kornik

Barbara Małecka z wykształcenia i zawodu jest elektronikiem. Od 1984 roku jest instruktorka ZHP i do dziś działa w bydgoskim harcerstwie, choć jest już na emeryturze. W 2018 roku została laureatka konkursu fotograficznego „Poszukiwanie wiosny” ogłoszonego przez Szubiński Dom Kultury.

fot. Agata Kornik

Jarosława Miketyńskiego świetnie znają bywalcy Botanika UKW. Jest tam ogrodnikiem i zastępcą kierownika. Od 2005 roku rzeźbi w drewnie, używając wyłącznie pilarek, ręcznych pił mechanicznych. Wykonał w ten sposób około stu rzeźb mierzących od kilkudziesięciu centymetrów do kilku metrów. Wiele jego prac można podziwiać na terenie Botanika UKW.

fot. Agata Kornik

Mariusz Ręgiel jest przede wszystkim miłośnikiem Bydgoszczy, swojego rodzinnego miasta. Aktywnie działa w mediach społecznościowych. Na Facebooku założył grupy „Moja (Nasza) Bydgoszcz” i „Bydgoszcz – Moje (nasze) Fotografie). Po ukończeniu bydgoskiego „Elektronika” pracował w Eltrze, a potem w Zakładzie Gazowniczym. Obecnie jest rencistą i z przyjemnością przemierza miasto z aparatem fotograficznym.

Prace uczestników przeglądu Bydgoskie Debiuty 2019 będzie eksponowana jeszcze w Domu Legend Bydgoszczy w środy: 4, 11 i 18 września.

jk

Fotorelacja Agaty Kornik w galerii poniżej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor