Kultura 22 sie 14:22 | Redaktor
Seniorów chcą aktywizować muzyką. Trwają zapisy na zajęcia w Światłowni

fot. materiały Fundacji Światłownia

Bydgoska Światłownia zaprasza osoby niepełnosprawne oraz seniorów 65+ na planowane od października do grudnia zajęcia kulturalne. Będzie śpiew, taniec, próby na scenie, a przede wszystkim – możliwość wspólnego spędzenia czasu w gronie, jak podkreślają organizatorzy, przyjaznych ludzi.

Do końca sierpnia w dni robocze od 16.00 do 20.00 w bydgoskiej Światłowni (ul. Świętej Trójcy 15) seniorzy 65+ oraz osoby niepełnosprawne mogą zapisać się na warsztaty kulturalne.

W ramach planowanego projektu w Światłowni powstaną dwie 15-osobowe grupy seniorów i osób niepełnosprawnych. Każda z grup od października do grudnia będzie się spotykać w Światłowni dwa razy w tygodniu. Tam, oprócz podwieczorku i obiadu, na uczestników projektu czekać będą zajęcia ze śpiewu, tańca, teatru, porady prawnika czy psychologa. Organizatorzy planują wspólne wyjścia do kina czy opery.

W światłownianych projektach może wziąć udział każdy, kto przekroczył 65 lat lub jest osobą niepełnosprawną, mieszka w obrębie osiedla Błonie, Wilczak, Śródmieście, Nowy Fordon, Stary Fordon, Okole, Bocianowo oraz chce, jak mówią organizatorzy, działać pozytywnie, lubi ludzi i chce się z nimi spotykać.

Udział w projekcie jest darmowy, proojekt jest finansowany ze środków unijnych. Liczba miejsc ograniczona. Więcej szczegółów pod numerem telefonu 509-76-76-89.

źródło: Fundacja Światłownia

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor