Kultura 6 cze 09:22 | Redaktor
Śmierć i dorastanie z Hiszpanią w tle. Hit festiwali filmowych w DKF „Niespodzianka”

źródło: Kino Nowe Horyzonty

Dyskusyjny Klub Filmowy „Niespodzianka” zaprasza na kolejny czwartkowy seans filmowy. W tym tygodniu widzowie zobaczą hiszpańską produkcję „Lato 1993”.

Seanse filmowe organizowane przez DKF „Niespodzianka” odbywają się w czwartki o godzinie 19.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Fordonie (ul. T. Bora-Komorowskiego 2). Tym razem (7 czerwca) wyświetlony zostanie film obyczajowy „Lato 1993”.

Sześcioletnia Frida po śmierci matki przenosi przenosi się z Barcelony na wieś w Katalonii. Tam zamieszkuje z wujkiem i jego żoną oraz ich czteroletnią córką. Dziewczynka nie rozumie, co się właściwie stało i jest zagubiona. W ciągu tytułowego lata Frida uczy się radzić sobie ze stratą i znajduje swoje miejsce w nowej rodzinie i otoczeniu.

Film „Lato 1993” to autobiograficzny obraz, w którym reżyserka Carla Simón przedstawia swoje wspomnienia z dzieciństwa. Produkcja została doceniona przez publiczność na całym świecie. „Lato 1993” zdobył trzy nagrody Goya (hiszpańskie odpowiedniki Orłów), nagrodę za najlepszy debiut i Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale oraz wiele innych nagród.

W następnym tygodniu (14 czerwca) zostanie pokazany polski film „Atak paniki” w reżyserii Pawła Maślony.

Bilety do nabycia w Szkole Podstawowej nr 9 w dniu seansu od godziny 18.30. Bilet normalny: 8 zł, ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor