Kultura 3 cze 10:37 | Redaktor

Na placu przed Bazyliką pw. św. Wincentego à Paulo w niedzielę (9 czerwca) odbędzie się VIII edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie. W tym roku zaśpiewają m.in. Stanisław Soyka i chór Sound'n Grace.

Usłyszymy m.in. utwory z nowego autorskiego krążka „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”.

Występy muzycznych gwiazd poprzedzi koncert formacji ANIOŁąki – zwycięzców II edycji Przeglądu Muzycznego Nowe Spojrzenie, zagrają też Kapela.N oraz zespół Hołd.

Facebook, Stanisław Soyka

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 15.00, koncertem na dużej scenie na skwerze u zbiegu ulic Berwińskiego i Szymanowskiego, po zakończeniu Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

Festiwal, oprócz muzycznej uczty, oferuje również atrakcje dla osób w każdym wieku. Na zainteresowanych czekać będą m.in. piknik rodzinny i smakołyki w punktach gastronomicznych, pokaz zumby, bezpłatne badanie wzroku oraz możliwość wejścia na kopułę Bazyliki (od 15.00 do 22.00), z której można podziwiać widok na Bydgoszcz. W planach jest także gra terenowa (15.30–17.30).

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie archeolog Robert Grochowski, odkrywca skarbu w bydgoskiej katedrze.

Festiwal, zgodnie z ideą organizatorów, ma przynosić nowe spojrzenie na Kościół, który, jak tłumaczą, jest „wspólnotą ludzi szczęśliwych z powodu życia obranymi wartościami, realizujących swoje pasje i lubiących dobrą zabawę”, na ludzi młodych – bo to oni organizują wydarzenie, na Bydgoszcz – która ma coraz więcej do zaoferowania gościom, oraz na ubogich – bo festiwal przypomni o Domu Miłosierdzia, który ma powstać na terenie Bazyliki. 

Wstęp na festiwal jest darmowy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor