Kultura 24 cze 15:25 | Redaktor
Usłyszymy śpiewy z różnych stron świata. Bydgoskie Impresje Muzyczne

Bydgoskie Impresje Muzyczne - otwarcie, 28 czerwca 2018 r./fot. Anna Kopeć

W poniedziałek (24 czerwca) rozpoczęła się międzynarodowa impreza muzyczna organizowana przez Pałac Młodzieży. Młodzi artyści m.in. z Rumunii, Turcji, Chin zaprezentują się podczas 42. Bydgoskich Impresji Muzycznych.

Bydgoskie Impresje Muzyczne to Festiwal gromadzący uzdolnioną artystycznie młodzież z całego świata. Podczas BIM odbędą się koncerty festiwalowe na mieście i regionie, międzynarodowe warsztaty chóralne, a także międzynarodowe warsztaty instrumentalne oraz konkursy. Będą również spotkania narodowe zespołów uczestniczących w festiwalu, imprezy integracyjne (przemarsz, ognisko, dyskoteka), zwiedzanie miasta i regionu oraz zajęcia rekreacyjne (basen, sala sportowa, wycieczki).

Wystąpią chóry, zespoły wokalne, orkiestry, zespoły wokalno-instrumentalne oraz instrumentalne, grające muzykę klasyczną, rozrywkową, dawną, jazzową i rockową, a także zespoły folklorystyczne.

Inauguracja w amfiteatrze Opery Nova o godz. 20.00, w poniedziałek (24 czerwca). Zwieńczeniem BIM będzie koncert galowy w piątek (28 czerwca) w Operze Nova. 

42. Bydgoskie Impresje Muzyczne odbędą się w dniach 24-29 czerwca. Na wszystkie koncerty wstęp wolny, na koncert galowy obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru 26 czerwca od godz. 8.00 w budynku Gimnazjum nr 27 (ul. Kruszwickiej 2).

Program

24 czerwca, poniedziałek

  • godz. 10.00-16.00 przyjazd zespołów
  • godz. 15.30 koncert „Zapraszamy na BIM”, pl. Teatralny - Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA, Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO
  • godz. 19.30 przemarsz, Pałac Młodzieży - ul. Jagiellońska - ul. Mostowa - Wybrzeże im. Prezydenta G. Narutowicza - amfiteatr przy Operze NOVA
  • godz. 20.00-21.00 INAUGURACJA, amfiteatr Opery NOVA

25 czerwca, wtorek

  • godz. 9.00-11.30 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. Staszica 3 - Rumunia - chór ALLEGRETTO-GLISSANDO, Ukraina - chór dziecięcy RADUNYTSYA, Ukraina - chór młodzieżowy SWITYCH, Łotwa - chór młodzieżowy SPIGO, Polska - chór mieszany PRIMO
  • godz. 10.00-11.30 spotkanie kierowników grup folklorystycznych, Szkoła Podstawowa nr 31, ul. M. Karłowicza 2
  • godz. 11.30-13.00 próba dla uczniów szkół muzycznych, sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. S. Staszica 3
  • godz. 12.00-13.00 spotkanie kierowników zespołów z Prezydentem Bydgoszczy, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND
  • godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych braverka, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY
  • godz. 14.30-17.00 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Turcja - zespół wokalno-instrumentalny ANATOLIAN VOICES, Węgry - chór mieszany szkoły muzycznej Szombathely, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA
  • godz. 15.30-19.00 koncert zespołów folklorystycznych oraz orkiestry jazzowej STO z Czech, plac Teatralny - Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Czechy - orkiestra jazzowa STO
  • godz. 16.00-17.30 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M.Kopernika 1
  • godz. 17.00-18.00 Muzyka naszych czasów - koncert uczniów szkoły muzycznej, sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. S. Staszica 3
  • godz. 20.30-23.00 dyskoteka, klub Broadway, ul. K. Pułaskiego 45

26 czerwca, środa

  • godz. 9.30-13.00 KONKURS, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA, Rumunia- chór ALLEGRETTO-GLISSANDO, Ukraina - chór dziecięcy RADUNYTSYA, Ukraina - chór młodzieżowy SWITYCH, Łotwa - chór młodzieżowy SPIGO, Polska - chór mieszany PRIMO, Węgry - chór mieszany szkoły muzycznej Szombathely, Turcja - zespół wokalno-instrumentalny ANATOLIAN VOICES
  • godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Czechy - orkiestra jazzowa STO, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator
  • godz. 14.30- 18.00 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA, Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO, Czechy - orkiestra jazzowa STO
  • godz. 15.30-19.00 KONKURS zespołów folklorystycznych, plac Teatralny - Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE,
  • godz. 19.00-20.00 koncert JAZZ BIG BAND’75, kier. Piotr Dąbrowski, plac Teatralny
  • godz. 20.00-22.00 koncert, klub Eljazz, Kręta 3 - Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND,
  • godz. 20.00-21.00 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M. Kopernika 1

27 czerwca, czwartek

  • godz. 9.30-13.00 KONKURS, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Czechy - orkiestra jazzowa STO, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO
  • godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA, Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA,
  • godz. 14.30-16.30 próba konkursu, klub Eljazz, ul. Kręta 3 - Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND
  • godz. 14.30-16.00 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M. Kopernika 1
  • godz. 15.30-18.00 koncert pozakonkursowy „BIM dzieciom”, plac Teatralny, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO
  • godz. 16.30-18.30 KONKURS, klub Eljazz, ul. Kręta 3 - Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND, Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17
  • godz. 16.00-18.00 koncert wyjazdowy, Tuchola - Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa
  • godz. 20.00-22.00 spotkanie narodowe, sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 31, ul. M. Karłowicza 2

28 czerwca, piątek

  • godz. 8.00-18.00 próby koncertu galowego wg planu prób, Opera Nova, ul. F. Focha 5
  • godz. 15.00- 16.30 warsztaty chóralne, sala kameralna Opery Nova, ul. F. Focha 5
  • godz. 18.30- 21.30 KONCERT GALOWY, Opera Nova, ul. F. Focha 5

29 czerwca, sobota

  • godz. 9.00-12.00 wyjazd zespołów

Źródło: BIM

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor