Kultura 12 lut 09:01 | Redaktor
Walentynki w Operze Nova. Operetka i pocztówki jak plakaty

fot. Opera Nova. Od lewej Witold Wrona,Dorota Sobczak,Adam Sobierajski, Szymon Rona.

W "walentynkowy weekend" w Operze Nova w Bydgoszczy będziemy mieli okazję podziwiać operetkę „Księżniczka czardasza”. Komediowa, genialnie wyreżyserowana, z licznymi gagami operetkowa uczta dla miłośników tej sztuki, będzie prezentowana 14, 15 i 16 lutego.

Historia ukazana w „Księżniczce czardasza” to wydarzenia odbywające się w Polsce międzywojennej: w Warszawie i Wilnie, w pałacu kresowej arystokracji oraz w modnym lokalu, który odwiedzają sanacyjni oficerowie.

To muzycznie przedstawienie jest wybitnym osiągnięciem kompozytorskim Kálmána.

- Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak. W roli tytułowej kolejno: Darina Gapicz i Dorota Sobczak. Jako książę Edwin: Łukasz Gaj i Adam Zdunikowski, wierny przyjaciel, Toni: Szymon Rona i Jakub Zarębski, hrabianka Anastazja: Marta Ustyniak-Babińska i Dorota Nowak. W roli starego księcia: Ryszard Smęda. Choć tytuł ten już szósty rok widnieje na afiszu Opery Nova, to zdobycie biletów na „Księżniczkę czardasza” jest wciąż trudne: obecnie pozostało kilka miejsc na 16 II, natomiast na każdy wieczór można nabyć „wejściówkę”. - informuje Ewa Chałat z Opery Nova

Z okazji świętowania walentynek, goście Opery Nova będą mogli również podziwiać wystawę archiwalnych „pocztówek miłosnych”, zaprezentowanych w formie plakatów. Ekspozycja udostępniona zostanie dzięki uprzejmości kolekcjonera Mariana Sołobodowskiego.

fot. Opera Nova. Od lewej Dorota Sobczak, Szymon Rona, Krystyna Nowak.

Źródło: inf. prasowa Opera Nova

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor