„Pokazaliśmy prezydentowi Bruskiemu żółtą kartkę” [WYWIAD]

Wojciech Bielawa | 11 wrz 2017 – Bydgoszcz ma pecha, że prezydentem jest aktywny członek PO. Partie najpierw robią dobrze sobie i swoim członkom, a dopiero potem mieszkańcom. PiS się w tym partyjnym towarzystwie nie wyróżnia – mówi Paweł Skutecki, poseł Kukiz’15 i inicjator akcji referendalnej „Bruski musi odejść” w rozmowie z Wojciechem Bielawą.

Sowieccy pachołkowie mają się dobrze [KOMENTARZ]

Wojciech Bielawa | 13 lip 2017 Warto odnotować 15 nazwisk radnych koalicji PO – SLD, którzy zagłosowali przeciwko temu, aby patronami bydgoskich ulic zostały tak zasłużone dla Polski i Bydgoszczy postaci, jak choćby Jan Nowak-Jeziorański czy Krzysztof Gotowski.

Handel w niedzielę: "Staliśmy się Chinami Europy” [OPINIA]

Michał Jędryka | 25 cze 2017 Sytuacja Polski, w której od ćwierćwiecza ustalił się standard pozwalający na niedzielną pracę wszystkich placówek handlowych, nie jest normalna. Staliśmy się społeczeństwem pracy niewolniczej, które zostało pozbawione prawa do wypoczynku

Zlikwidujmy funkcję marszałków. Niech rządzi wojewoda [FELIETON]

Michał Jędryka | 24 cze 2017 Pomysł likwidacji urzędów wojewódzkich podgrzał nieco emocje w naszym regionie ze zrozumiałych przyczyn. Trwający co najmniej od czasów odzyskania niepodległości, a więc blisko już stuletni, konflikt interesów dotyczy dwóch miast leżących niecałe 50 kilometrów od siebie: Bydgoszczy i Torunia.

Szef bydgoskiego SLD: Pomysł Platformy jest niepoważny

Redaktor | 19 cze 2017 - Pomysł Platformy Obywatelskiej, który dotyczy likwidacji urzędów wojewódzkich, uważam za nieprzemyślany i wysunięty jedynie na potrzeby doraźnej rozgrywki politycznej - pisze Ireneusz Nitkiewicz, szef bydgoskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Tomasz Puławski: Bydgoska piłka nie kończy się na Zawiszy

Redaktor | 8 cze 2017 - Nie jestem zwolennikiem tezy, że odbudowa bydgoskiej piłki musi być prowadzona tylko w oparciu o Zawiszę. Nie zapominajmy, że w Bydgoszczy w piłkę grają także inni i to na wyższym poziomie niż Zawisza - uważa Tomasz Puławski, radny z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Ideologia była ważniejsza niż więzy religijne i rodzinne

Michał Jędryka | 14 maj 2017 – Rodziny pomordowanych nie mają nawet gdzie pojechać, żeby zapalić symboliczny znicz. Kiedy byłem na Kresach, to tylko najstarsi mówili: tam leżą Polacy. Ale nikt nie wie – ilu, kim oni byli… – opowiada ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Michałem Jędryką.

Europa jest dziś na rozdrożu

Maciej Eckardt | 13 kwi 2017 - Dzisiejsza Unia Europejska, jeśli ma przetrwać, wymaga szybkiego resetu. Musi wytyczyć linię demarkacyjną dla agresywnego islamu, który metodycznie, krok po kroku, zakorzenia się na jej terytorium - pisze Maciej Eckardt.

Zybertowicz: Poradzić sobie ze smoleńską traumą

Redakcja | 10 kwi 2017 Zbiorowe manifestowanie, oddawanie hołdu pamięci Lecha Kaczyńskiego i innych ofiar tragedii, było działaniem spontanicznym. Ale walka z tym spontanicznym szukaniem nowych form wspólnoty, już była rozmyślna - pisze dla Tygodnika Bydgoskiego profesor Andrzej Zybertowicz.