Bydgoszcz potrzebuje politechniki [OPINIA]

Michał Jędryka | 22 gru 2017 Bydgoszcz jako ośrodek akademicki – trzeba to z przykrością stwierdzić – zajmuje w Polsce miejsce drugorzędne. Zapewnienia ich magnificencji rektorów, że nie ma powodów do zmartwienia, bo jesteśmy w średniej strefie stanów średnich, przyjmuję z pewnym niedowierzaniem i zażenowaniem – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Jaki kraj, taki Pinochet [FELIETON]

Maciej Eckardt | 22 gru 2017 Jak co roku, przy okazji kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, przetoczyła się przez media na jego temat gorąca dyskusja. Widać z niej wyraźnie, że pomimo upływu 36 lat, wciąż mamy do czynienia z nie domkniętym etapem wojny polsko-polskiej. W zależności od tego, kto podejmuje ten temat, mamy do czynienia albo z puczem generałów i zbrodniczą juntą, albo z poczuciem...

Bruski: Bydgoszcz ma złą twarz [KOMENTARZ]

Redaktor | 18 gru 2017 Pan prezydent Rafał Bruski na konwencji Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej powiedział, że Bydgoszcz ma złą twarz. Tak właśnie poprawność polityczna przecedza komara, a połyka wielbłąda - komentuje Michał Jędryka.

Nie chcemy współczucia ani litości [WYWIAD]

Redaktor | 16 gru 2017 – Czasami rodzice dzieci niepełnosprawnych rezygnują z niektórych aktywności ze względu na ludzi, którzy ich upominają, nie akceptują ich dzieci. To bardzo bolesne i skomplikowane zagadnienia – opowiada Piotr Częstochowski, pomysłodawca inicjatywy „Dziecięce Graffiti”.

Książka w twardej oprawie [FELIETON TOMASZA ROWIŃSKIEGO]

Redaktor | 9 gru 2017 Są momenty miłe w życiu. Na przykład to chwila, gdy ukazuje się książka, której jest się autorem lub chociaż współautorem. W tym roku już raz mi się taki miły moment przytrafił, kiedy ukazał się tom pod redakcją Pawła Rojka „Społeczeństwo teologiczne. Polska teologia narodu 966–2016”.