Komedia omyłek, tragedia słuszności [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 4 sty 2018 Dzień po tym, jak rajcy rządzącej Bydgoszczą wiadomej koalicji dali upust swemu przywiązaniu do idei planu 6-letniego i przodownictwa pracy, towarzyska śmietanka miasta zasiadła na widowni nobliwego Teatru Polskiego, by skonsumować najnowszy jego produkt – „Komedię omyłek”.

Szkoła Dmowskiego  

Redaktor | 2 sty 2018 2 stycznia 1939 roku w Drozdowie zmarł Roman Dmowski. Współtwórca państwa Polskiego. Z tej okazji publikujemy felieton Macieja Eckardta, który ukazał się 29 czerwca 2017 roku na łamach „Tygodnika Bydgoskiego” .

Gdzie tkwi nasz błąd, czyli jak uporać się z bydgoską bezsilnością?

Redaktor | 1 sty 2018 Włodarze bydgoscy niekiedy przedsiębiorą kampanie, mające na celu publiczną debatę o tożsamości, marce czy wizerunku. Niewiele z tego wynika. Świat to zrozumiał dawno, w Bydgoszczy ta prawda się jeszcze mozolnie przebija, ale jasne już jest, że charakter naszemu miastu nadać może wyłącznie kultura – pisze Henryk Martenka.

Czarna nić wpleciona w popkulturę [FELIETON]

Redaktor | 31 gru 2017 Beksińscy to najbardziej przenicowana popkulturowo polska rodzina. Mamy już o nich film fabularny, filmy dokumentalne, książki, liczne artykuły, a ostatnio spektakl teatralny pod oczywistym tytułem „Beksińscy”, wystawiony w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Robespierre z Matką Boską w klapie [FELIETON]

Redaktor | 31 gru 2017 Polscy patrioci z czasów stalinowskich na jednym sztandarze wyszywali sobie Piłsudskiego po jednej stronie, a Matkę Boską – po drugiej. Tymczasem bogiem Piłsudskiego był on sam. Oraz Napoleon, którego duch ponoć się w niego wcielił – pisze Marcin Masny.

Ja mitułuję, ty mitułujesz [FELIETON WOJCIECHA STANISŁAWSKIEGO]

Redaktor | 30 gru 2017 Mija kwartał od wybuchu afery z hollywoodzkim producentem, i prasa branżowa, kolorowa i fachowa zyskały nie lada pożywkę: nie ma tygodnia, by nie pojawiło się nowe wyznanie uwiedzionej lub uwiedzonego, a większość wczytuje się w nie z karminowym rumieńcem emocji, bo są zwykle pikantne i z wielkiego świata.

Żenada roku: rada miasta [OPINIA]

Redaktor | 30 gru 2017 „Czwartkowa sesja rady miasta kolejny raz potwierdziła miałkość tego gremium. Dlatego należy mu przyznać zbiorową nagrodę żenady roku” – pisze Eryk Dominiczak, redaktor naczelny portalu metropoliabydgoska.pl.

Biegunka reform niszczy szkołę [OPINIA]

Redaktor | 28 gru 2017 – Potrzebna nam taka polityka w sprawie edukacji, która odejdzie od technokratycznej koncepcji szkoły i wykształci mądre społeczeństwo oraz świadomych obywateli – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Prezydent Bruski abdykował – Camerimage zostaje w Bydgoszczy [KOMENTARZ]

Redaktor | 27 gru 2017 Camerimage story – tak zatytułowaliśmy dziś na portalu tygodnikbydgoski.pl zapowiedź konferencji prasowej prezydenta Rafała Bruskiego. I chyba rzeczywiście dobrze czujemy atmosferę, bo zdaje się, że zaczął się oto dłuższy serial z tym międzynarodowym festiwalem w Bydgoszczy w roli głównej.

Serce miasta musi żyć [ROZMOWA]

Magdalena Liczkowska | 23 gru 2017 – Miasto powinno stworzyć bardziej restrykcyjne przepisy dla właścicieli zabytkowych obiektów, którzy je zaniedbują – mówi Bogna Derkowska-Kostkowska.