Piłka Nożna 25 lut 2019 | Redaktor
Bydgoszcz gotowa na mistrzostwa świata

Od lewej: Waldemar Keister, Eugeniusz Nowak, Rafał Bruski/fot. bw

Naszym zadaniem będzie, żeby jak najszerzej trafić do mieszkańców tych krajów z ofertą przyjazdu i kibicowania swoim zespołom – zadeklarował prezydent Rafał Bruski w czasie konferencji prasowej poświęconej przygotowaniom do World Cup FIFA u-20 Poland 2019.

W Bydgoszczy rozegrane zostanie siedem meczów. W fazie grupowej zaplanowano sześć spotkań. Zobaczymy w nich dwukrotnie reprezentacje Ekwadoru, Japonii i Włoch. Trzy razy zaprezentuje się Panama, a raz zagrają Francja, Mali, i Arabia Saudyjska. Na stadionie Zawiszy rozegrany zostanie też jeden mecz 1/8 finału.

fot. bw

Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Eugeniusz Nowak przyznał, że mistrzostwa świata udało się pozyskać dla Polski i dla Bydgoszczy dzięki zaangażowaniu Zbigniewa Bońka. – Nasz stadion nie jest typowo piłkarskim obiektem, ale w związku doceniają zaangażowanie ludzi w Bydgoszczy i to jest bardzo cenne – podkreślił. - Jesteśmy przekonani, że ten turniej będzie przygotowany perfekcyjnie jak UEFA Euro U-21, które rozgrywane były na stadionie Zawiszy w 2017 roku.

fot. bw

Tomasz Dobrowolski, koordynator komitetu organizacyjnego bydgoskiej odsłony turnieju poinformował, że przygotowania boisk boiska treningowe w Łochowie, Solcu Kujawskimi, Chemika w Bydgoszczy o boisko boczne CWZS Zawisza od strony ul. Powstańców Warszawy idą zgodnie z planem. – Na Chemiku będzie sztuczne oświetlenie. Wykonawca jest zobowiązany do 30 kwietnia je zamontować – relacjonował.

W porozumienia z FIFA i PZPN i służbami będzie przygotowana zostanie tymczasowa organizacja ruchu na osiedlu Leśnym. – Mamy doświadczenie z poprzedniego turnieju, więc wprowadzone zostaną tylko niezbędne korekty – mówił Dobrowolski.

Oficjalnymi hotelami turnieju będą City Hotel i Holiday Inn.

O losowaniu i meczach Polaków czytaj tutaj

We wtorek drużyny, które będą grać w Bydgoszczy odwiedzą obiekty mistrzostw, na których będa grać i trenować. - Domyślamy się, że będą to cztery drużyny, które rozegrają u nas co najmniej dwa mecze – oświadczył prezydent Rafał Bruski. Te drużyny to Panama, Ekwador, Japonia i Włochy.

Bruski dodał też: - To dla nas wyzwanie jako dla miasta. Będziemy docierali z przekazem do kibiców w tych krajach, aby zechcieli do nas przyjechać. To też dobry moment, żeby przybliżyć bydgoszczanom te kraje. Przede wszystkim to piłkarskie święto. Naszym zadaniem będzie, żeby jak najszerzej trafić do mieszkańców tych krajów z ofertą przyjazdu i kibicowania swoim zespołom. Pamiętamy jak barwne były grupy kibiców z Macedonii i liczę teraz na jeszcze barwniejsze trybuny.

W związku z imprezą na stadionie Zawiszy pojawi się kilka nowości. – Zapewnimy agregat oświetlenia stadionu, który musi zadziałać w razie awarii, by nie było m.in. zakłóceń w transmisji telewizyjnej, czy kłopotów z rozgrywaniem meczów po zmroku – mówił Waldemar Keister, prezes CWZS Zawisza. Udoskonalono też nawodnienie płyty głównej i oświetlenie, w którym wymieniono żarniki na nowoczesne, energooszczędne i bardziej wydajne. - Będzie VAR i technologia goal-line – wyliczał Keister.

Stadion Zawiszy został zgłoszony na 15 tysięcy miejsc. Dolna część trybun będzie wyłączona. Bilety w cenie 10 i 20 złotych będzie można kupować od 26 lutego tylko na stronie FIFA.com.

- Na początek sprzedaż uruchomiona zostanie dla posiadaczy kart Visa, głównego partnera FIFA. Od 7 marca od godz. 12.00 każda osoba będzie mogła dokonać zakupu – poinformował Dobrowolski.

Zawodnikom, trenerom, działaczom, kibicom, dziennikarzom pomagać będą wolontariusze. - Rekrutacja trwała do 31 grudnia 2018roku. Zgłosiło się 250 osób. Wybraliśmy 150 z nich – dodał.

Mecze na stadionie Zawiszy:

fot. bw

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor