Piłka Nożna 12 sty 2023 | Redaktor
Chemik Moderator rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

Piłkarze Chemika Moderatora rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej IV ligi. Na półmetku zmagań zawodnicy bydgoskiej akademii zajmują trzecie miejsce w tabeli oraz drugą lokatę w klasyfikacji Pro Junior System.

Po niemrawym początku sezonu piłkarze Chemika Moderatora złapali wiatr w żagle i mają na swoim koncie serię dziesięciu meczów ligowych bez porażki. Daje im to trzecie miejsce w tabeli.

Bydgoszczanie szybko jednak mogą przesunąć się na drugą lokatę, gdyż pozostaje im do rozegrania zaległe spotkanie z Notecią Łabiszyn. A w zasadzie to pół spotkania, bo jesienny mecz przerwano po pierwszej połowie z powodu opadów śniegu. Do przerwy jest 1:0 dla Chemika, a spotkanie zostanie dokończone 25 lutego.

Chemicy przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli we wtorek, 10 stycznia na obiektach Bydgoskiego Centrum Sportu przy ul. Glinki 79. – Pierwszy tydzień jest wprowadzający. Odbywają się testy motoryczne oraz pomiary antropomotoryczne – mówi trener drużyny Wiktor Osiński, który od niemal dwóch lat jest szkoleniowcem zespołu.

- W najbliższych tygodniach będziemy doskonalić elementy, które były naszą mocna stroną, pracować nad deficytami oraz wprowadzać nowe elementy zgodnie z przygotowanym przez nas planem na okres przygotowawczy – wyjaśnia Osiński.

Na zimę chemicy mają zaplanowanych siedem meczów kontrolnych. W pierwszym z nich, już w sobotę, 14 stycznia, zagrają na wyjeździe z Wdą Świecie. Początek meczu o godz. 12:00.

Zimą w kadrze drużyny nie dojdzie do większych zmian. Chemik nadal chce stawiać na wychowanków z klubowej akademii. Po rundzie jesiennej klub zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System, w której przyznawane są punkty za występy zawodników do 19. roku życia.

Dorobek Chemika wypracowali:  Damian Kochmański (rocznik 2004, 16 meczów, 1440 minut), Marcel Strzyżewski (2005, 16 meczów, 913 minut), Jakub Czesiński (2005, 16 meczów, 541 minut), Konrad Klatecki (2005, 13 meczów, 261 minut).

źródło: BKS Chemik