Piłka Nożna 11 cze 16:38 | Redaktor
Gwiazda Bydgoszcz zacznie od B-klasy. Z nowym boiskiem

Magdalena Hulaj z firmy PROdib zapewniła, że nawierzchnia nowego boiska będzie amortyzowana i dlatego bezpieczna dla trenującyh zawodników/fot. bw

W październiku na obiektach Gwiazdy Bydgoszcz przy ul. Nakielskiej ma być gotowe nowe, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycję, wartą blisko 3,5 miliona złotych, finansuje miasto.

Prezydent Rafał Bruski/fot. bw

W poniedziałek (11 czerwca) została podpisana umowa na budowę boiska. Początek prac budowlanych planowany jest jeszcze w tym miesiącu, a otwarcie na początku października. – Zaprosimy Stefana Majewskiego, wychowanka Gwiazdy – zapowiedział na konferencji prasowej Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Baza sportowa Gwiazdy to obecni pełnowymiarowe boisko trawiaste, dwa treningowe boczne i „orlik” ze sztuczną nawierzchnią.

Nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią pozwoli grać i trenować przez cały rok. Ma być wykonane w nowoczesnej technologii z nawierzchnią złożoną z mat amortyzujących (zapobiegającym urazom stawów), ogrodzeniem z piłkochwytami i oświetleniem LED.

- Do tej pory, w okresach jesienno – zimowych i wczesną wiosną, gdy dni są stosunkowo krótkie, musieliśmy rezygnować treningów w tygodniu dla niektórych drużyn i zmieniać grafik. Tej jesieni takiego problemu już nie będzie. Z boiska będziemy mogli korzystać do późnych godzin wieczornych – zadowolony był Robert Sikorski, prezes Gwiazdy Bydgoszcz.

Sekcja piłkarska klubu ma pełną drabinkę szkoleniową, od kategorii skrzata do juniora starszego. W 12 drużynach występuje ok. 300 młodych piłkarzy. Kilkunastu regularnie jest powoływanych do kadr województwa kujawsko–pomorskiego.

Prezes Gwiazdy Robert Sikorski (z prawej)/fot. bw

- Zgłosimy drużynę seniorów do rozgrywek w nowym sezonie – zapowiedział też prezes Sikorski. I zażartował: - Jesienią będziemy grać w tzw. „bundeslidze”, czyli B-klasie.

Gwiazda Bydgoszcz współpracuje z klubem ekstraklasy Pogoń Szczecin.

Podpisy pod umową na budowę nowego boiska dla Gwiazdy złożyli dziś Rafał Bruski i Waldemar Kominiak, prezes zarządu firmy PROdib.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor