Piłka Nożna 11 lip 2019 | Redaktor
Korneliusz Sochań wraca i wzmacnia drużynę Zawiszy Bydgoszcz

Hit transferowy. Zawodnik z występami w ekstraklasie i europejskich pucharach zagra w Zawiszy – oznajmił portal zawiszastats.pl

Korneliusz Sochań jest wychowankiem bydgoskiego klubu. W czerwcu 2013 z drużyną Zawiszy brał udział w finałach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Niebiesko-czarni wywalczyli wtedy srebro, a Sochań wpisał się na listę strzelców w finałowym meczu z Wisłą Kraków.

W ekstraklasie zadebiutował 3 grudnia 2013 roku w meczu z Piastem Gliwice, wchodząc w ostatniej minucie spotkania wygranego przez bydgoszczan 6:0.

9 lipca 2014 wraz z zespołem Zawiszy wywalczył Superpuchar. Rozegrał całą drugą połowę wygranego 3:2 meczu z Legią. Dostał szansę od pierwszej minuty w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy z SV Zulte Waregem. Trzy dni później rozegrał 90 minut w meczu pierwszej kolejki ekstraklasy z Koroną Kielce. I na tym zakończyły występy Sochania w pierwszym zespole Zawiszy.

W poprzednim sezonie był zawodnikiem Olimpii Elbląg. Zagrał w siedmiu meczach II ligi, spędzając na boisku łącznie 538 minut.

Korneliusz Sochań urodził się 22 stycznia 1996 roku.