Piłka Nożna 15 kwi 2018 | Redaktor
Mecz zaczyna się po 90 minucie. Polonia wygrywa z Legią

Materiał ilustracyjny/fot. Anna Kopeć

Piłkarze Polonii Bydgoszcz wygrali w Chełmży 2:1, strzelając Legii gola w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Polonia pojechała do Chełmży w glorii pogromcy liderów. Na początku rundy wiosennej poloniści pokonali Kujawiankę Izbica Kujawska, a przed tygodniem ze stadionu przy ul. Sportowej odesłali z kwitkiem Chemika Bydgoszcz. Gola na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry bramkarz polonistów Szymon Kmiecik, wykopem spod własnego pola karnego.

Mecz w Chełmży nie ułożył się po myśli bydgoszczan. W 21 min. Mateusz Komur strzelił gola dla gospodarzy.  W drugiej połowie szczęście uśmiechnęło się do Polonii w 60 minucie gry za sprawą gola samobójczego, którego zafundowali zawodnicy Legii. I gdy wydawało się, że biało-czerwoni przywiozą nad Brdę jedynie jeden punkt, w piątej minucie doliczonego czasu gry, Adam Kardasz zodbył bramkę i ustalił wynik meczu na 2:1 dla Polonii.

Polonia wciąż jest na trzecim miejscu w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej. Swój mecz wygrała bowiem Kujawianka. Chemik gra w niedzielę po południu w Bydgoszczy i do tego ma jeszcze jeden mecz zaległy.