Piłka Nożna 21 wrz 2019 | Redaktor
Młodzieżowcy Chemika rozstrzelali Legię Chełmża

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Legię Chełmża 4:0 w sobotnim meczu 8. kolejki IV ligi.. Wszystkie bramki zdobyli młodzieżowcy.

Chemicy byli faworytem spotkania i szybko to potwierdzili, choć do zmiany wyniku potrzebne było wejście... rezerwowego. Franciszek Marzec w 10. minucie zastąpił kontuzjowanego Roberta Kawałka i od początku był aktywny na połowie rywali. Pierwsza próba pokonania bramkarza nie przyniosła rezultatu, ale w 20. minucie 17-letniemu skrzydłowemu udało się pokonać Krzysztofa Kochańskiego. Pięć minut później po akcji Marca piłkę do siatki skierował Mariusz Miłek i było już 2:0.

Na kolejnego gola trzeba było czekać do drugiej połowy, ale bramka padła tuż po jej rozpoczęciu. Trzy minuty po wznowieniu gry Bartosz Czyżewski najwyżej wyskoczył w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i skierował piłkę do siatki. Dla młodego obrońcy był to pierwszy gol w barwach Chemika. Swoje premierowe trafienie zaliczył w tym meczu też Grzegorz Adamski. W ostatnich minutach spotkania rezerwowy ustalił wynik na 4:0.

Chemicy wygrali, a wszystkie bramki zdobyli młodzieżowcy - jedną gracz urodzony w 2000 roku, a aż trzy - piłkarze urodzeni w roku 2002. Swój drugi mecz w zespole seniorów, a pierwszy na Glinkach, rozegrał dziś 18-letni Kamil Goździkowski.

Dzięki wygranej zespół Piotra Gruszki przesunął się na dziesiąte miejsce w tabeli, a do wicelidera - Sportisu Łochowo traci jedynie trzy punkty.

W środę chemicy zagrają z Wisłą Płock. Mecz I rundy Totolotek Pucharu Polski rozpocznie się o godz. 16:00.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Legia Chełmża 4:0 (2:0)

bramki: Franciszek Marzec 20. min. Mariusz Miłek 25. min., Bartosz Czyżewski 48. min., Grzegorz Adamski 87. min.

Chemik: Laskowski - Włosiński, Adamenko, Czyżewski, Kacprzak - Rysiewski, Maziarz - Kot (80. min. Goździkowski), Miłek, Kawałek (10. min. Marzec, 72. min. Pieczyński) - Michalski (72. min. Adamski).

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz