Piłka Nożna 3 paź 2019 | Redaktor

W rozgrywkach o puchar Polski na szczeblu okręgu Zawisza Bydgoszcz pokonał 9:0 zespół Piasta Złotniki Kujawskie.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz potrzebowali meczu na przełamanie. W IV lidze przegrali ostatnie trzy spotkania i usadowili się dolnych rejonach tabeli. Pucharowy mecz rozegrano w środę (2 października) na bocznym boisku obiektu przy ul Sielskiej. Bydgoszczanie byli bezlitośni dla najsłabszego zespołu IV ligi. Urządzili sobie ostre strzelanie i już do przerwy prowadzili 5:0. W drugiej połowie zaaplikowali gościom jeszcze cztery gole.

Na szczególną uwagę zasługuje osiągnięcie Patryka Straszewskiego, który strzelił aż pięć bramek. Na listę strzelców wpisał się też 15-letni Medard Dahms, dla którego był to pierwszy gol w seniorskim składzie niebiesko-czarnych.

Zawisza Bydgoszcz - GLKS Piast Złotniki Kujawskie 9:0

Bramki: Patryk Straszewski 5 (18. min. , 23. min., 29. min., 32. min., 87. min., Rafał Piekuś (54. min.), Adam Wiśniewski (77. min.), Mateusz Oczkowski (79. min.), Medard Dahms (82. min.).

W najbliższą sobotę (5 października) rozegrana zostanie 10. kolejka IV ligi. Zawisza Bydgoszcz podejmie Pogoń Mogilno (godz. 14.00), Chemik zagra u siebie z Lechem Rypin (godz. 14.00), BKS Bydgoszczy wyjeżdża na pojedynek z Pomorzaninem Toruń (godz. 15.00), a Sportis Łochowo zmierzy się z Orletami w Aleksandrowie Kujawskim (godz. 14.00).