Piłka Nożna 30 sie 18:25 | Redaktor
Sportis Łochowo powalczy o pozycję lidera [IV LIGA]

Zawisza będzie chciał wygrać pierwszy mecz w sezonie IV ligi/fot. bw

Bardzo ciekawie zapowiada się piąta kolejka IV ligi. W meczu rozegranym awansem Chemik zdobył trzy punkty i dogonił lidera z Torunia. Pomorzanin jednak podejmie w sobotę (31 sierpnia) Lidera Włocławek. Na potknięcie torunian może liczyć Sportis Łochowo, który podejmuje u siebie Pogoń Mogilno.

Drużyna z Łochowa jest rewelacją rozgrywek. Ma na koncie trzy kolejne wygrane. Beniaminek przegrał pechowo jedynie w inauguracyjnym meczu z Włocłavią Włocławek. W sobotę (31 sierpnia) w samo południe łochowianie podejmą na własnym boisku Chełminiankę Chełmno. Rywale maja na koncie po dwie wygrane i porażki. Ulegli Pomorzaninowi 1:2 w pierwszej kolejce i aż 0:5 w minioną środę (28 sierpnia) w zaległym meczu z Liderem Włocławek.

Nadzwyczaj ciekawie zapowiada się zatem sobotni mecz Pomorzanina z Liderem. Torunianie maja na koncie 10 punktów i jeszcze nie doznali goryczy porażki. Chemik ma taki sam bilans, ale swój zwycięski mecz rozegrał z Orlętami Aleksandrów Kujawski w czwartek. Trzeba pamiętać, że bydgoszczanie mają jeszcze w planie zaległy mecz z pierwszej kolejki z Zawiszą Bydgoszcz.

Czołówkę chcą zapewne gonić Budowlani. BKS podejmie w sobotę (godz. 12.00) na boisku przy ul. Sielskiej bezpośredniego sąsiada z tabeli Pogoń Mogilno. Oba zespoły zgromadziły do tej pory po 7 punktów. Oba wygrały też swoje ostatnie mecze. Budowlani na wyjeździe z Włocławvią 4:2, a Pogoń u siebie z Legią Chełmża 2:0.

Łatwe zadanie powinno czekać tym razem Zawiszę Bydgoszcz. Niebiesko-czarni spotkają się na boisku w Fordonie z ostatnim w tabeli Piastem Złotniki Kujawskie. Oficjalnie gospodarzem spotkania będzie zespół ze Złotnik, który do tej pory zaliczył cztery porażki. Zawisza zaś przegrał z Lechem Rypin i Pomorzaninem Toruń, a w ostatniej kolejce zremisował ze Sparta Brodnica. W niedzielnym (1 września, godz. 11.00) bydgoski zespół będzie zdecydowanym faworytem.

Równie interesująco zapowiadają się pozostałe spotkania piątej kolejki IV ligi. Oto zestaw par i kursy bukmacherów (stan na godz. 18.00 w piątek, 30 sierpnia).

Źródło: 90minut.pl

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor