Piłka Nożna 27 maj 2018 | Redaktor
W Izbicy zwycięski remis Chemika

Materiał ilustracyjny/fot. Anna Kopeć

W niedzielnym (27 maja) meczu IV ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz zremisowali w Izbicy Kujawskiej 1:1. Podział punktów przybliżył ich do awansu.

Rozgrywany w Izbicy Kujawskiej mecz miał kluczowe znaczenie w walce o awans do III ligi. Przed jego rozpoczęciem chemicy prowadzili w tabeli z czterema punktami przewagi nad Kujawianką, więc ewentualny remis był korzystniejszy dla zespołu Piotra Gruszki.

Początek spotkania należał do gospodarzy.  Wicelider miał przewagę, ale nie potrafił udokumentować tego bramką. Później gra nieco wyrównała się i piłkarze zeszli na przerwę z bezbramkowym remisem.

Krótko po zmianie stron miejscowi dopięli swego. W 50. minucie Kamil Kuropatwiński strzelił z odległości 25 metrów od bramki i pokonał Gracjana Fabiszewskiego. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia, ale nie zdołali utrzymać go do końca spotkania. W 71. minucie po rzucie wolnym wyrównał  Robert Kawałek. Spotkanie skończyło się remisem 1:1

Na  pięć kolejek przed końcem sezonu Chemik ma 4 punkty przewagi nad Kujawianką i korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich. Rozegra też mecz więcej, gdyż w zaległym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Mogilno.

Kolejny mecz podopieczni Piotra Gruszki rozegrają już w czwartek.  Na własnym boisku zmierzą się z Cuiavią  Inowrocław.  Początek o godz. 17.00. Spotkanie połączone będzie z Piłkarskim Dniem Dziecka.