Piłka Nożna 10 maj 2019 | Redaktor
Zawisza Bydgoszcz zagra mecz na szczycie

W 24. kolejce ligi okręgowej Zawisza Bydgoszcz podejmie wicelidera Mustang Ostaszewo.

Dyskryminacja kobiet w PZPN?

Piłka Nożna 25 maj 09:15

Mecz na szczycie odbędzie się w sobotę (11 maja) o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Sielskiej w Fordonie.

Rozgrywki klasy okręgowej wkraczają w decydującą fazę. Przed Zawiszą mecze z bezpośrednimi rywalami do walki o awans. Bydgoszczanie prowadzą w lidze z dużą przewagą. Mustang Ostaszewo obecnie zajmuje pozycję wicelidera z dorobkiem czterdziestu trzech punktów. Najbliżsi rywale Zawiszy do tej pory wygrali trzynaście spotkań, cztery zremisowali  oraz cztery razy schodzili z boiska pokonani. Drużyna z Ostaszewa do bydgoskiego Zawiszy traci dwanaście punktów, ale ma do rozegrania o jeden mecz więcej.

W ostatnim ligowym meczu Mustang zremisował 1:1 z Unią Wąbrzeźno. Wynik może zaskakiwać, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że część podstawowych graczy z Ostaszewa odpoczywało tego dnia na ławce rezerwowych.

Zawisza Bydgoszcz na sobotnie spotkanie ligowe wyjdzie podwójnie zmobilizowany. Po pierwsze zawodnicy będą chcieli udowodnić na boisku, że ostatnia porażka w Serocku była tylko wypadkiem przy pracy i wrócić na zwycięską ścieżkę.

Po drugie Zawisza będzie chciał zrewanżować się drużynie z Ostaszewa za porażkę z jesieni, kiedy to Mustang wygrał 4:3. W sobotnim meczu liczyć będzie się tylko zwycięstwo.

Organizatorzy udostępniają na stadionie 700 miejsc. Uruchomiony zostanie punkt gastronomiczny i z pamiątkami klubowymi.

Źródło: Zawisza Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor