Piłka Nożna 5 wrz 2021 | Redaktor
Zawisza wyszarpał zwycięstwo w Szczecinie!

Głową strzela Ariel Jastrzembski/zrzut z ekranu You Tube PogońSzczecinSA

Zawisza Bydgoszcz wygrał pierwszy mecz w sezonie. Bydgoszczanie pokonali w niedzielę (5 września) w Szczecinie rezerwy Pogoni 2:0.

Do trzech razy sztuka - myśleli sobie kibice przed meczem z rezerwami Pogoni. Zawisza jechał do Szczecina po dwóch z rzędu wyjazdowych remisach w Kołobrzegu i Przodkowie, które zakończyły się rezultatem 1:1.

Pierwsze pół godziny gry nie zwiastowało jednak sukcesu, choć pierwszy celny strzał zaliczyli goście. Kamil Żylski przejął piłkę w polu karnym gospodarzy i uderzył z ostrego kąta. Bramkarz portowców zdołał jednak wybić ją na rzut rożny.

Potem do głosu doszli szczecinianie. Przed upływem drugiego kwadransa zaliczyli dwa groźne uderzenia. W 27 min. po strzale Wojciecha Lisowskiego z dystansu paradą popisał się Michał Dumieński, który wybił na róg piłkę zmierzającą pod poprzeczkę. Dwie minuty później bramkarz Zawiszy musiał znowu wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, gdy z lewej strony pola karnego ostro strzelał Hubert Matynia. Chwilę potem Mateusz Łęgowski przebiegł z piłką prawie połowę boiska, ale próba zaskoczenia Dumieńskiego z 16 metrów była bardzo mizerna i golkiper gości nie miał żadnych problemów z obroną tego uderzenia.

W 39. minucie gry to bydgoszczanie strzelili jednak pierwszego gola. Bramkowa akcja zaczęła się od akcji Zawiszy lewym skrzydłem i dośrodkowaniu Kamila Żylskiego, po którym obrońca ekspediował piłkę na rzut rożny. Był to czwarty korner niebiesko-czarnych. Wcześniejsze nie stworzyły większego zagrożenia pod bramką portowców. Tym razem do piłki uderzonej na przeciwległy kraniec pola bramkowego wyskoczył efektownie Ariel Jastrzembski i silnie uderzył głową tuż przy słupku. Bramkarz gospodarzy wybił piłkę wprost pod nogi Piotra Okuniewicza, a ten z prezentu skwapliwie skorzystał strzelając bramkę dla bydgoskiego Zawiszy.

W pierwszej połowie piłkarze Pogoni przeważali. Oddali na bramkę Zawiszy aż 12 strzałów, w tym sześć celnych. Zaatakowali również w drugiej części. Już  w 55. minucie mógł być remis. Z 25 metrów strzelał bardzo silnie Łęgowski, ale znowu paradą popisał się Dumieński.

W 73 minucie kolejną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Zawisza. Żylski urwał się piłkarzom gospodarzy. Wpadł w pole karne, zwiódł obrońcę i po ziemi spod końcowej linii boiska dośrodkował na czwarty metr przed bramkę gospodarzy. Tam wbiegał już Mateusz Oczkowski, który nie namyślając się, uderzył z całej siły i Zawisza mógł cieszyć się z drugiego gola. Trzeba zaznaczyć, że był to pierwszy celny strzał niebiesko-czarnych w tej części gry.

Do końca meczu Pogoń dążyła do zdobycia gola. Zawisza umiejętnie i skutecznie się bronił. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla bydgoszczan. Niebiesko-czarni wygrali pierwszy mecz w III lidze i przerwali fatalną serię sześciu meczów bez zwycięstwa.

Po sześciu kolejkach Zawisza opuścił strefę spadkową. Zajmuje teraz 15. miejsce z pięcioma punktami na koncie. W środę na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 bydgoszczanie podejmą Błękitnych Stargard. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.00.

POGOŃ II SZCZECIN – ZAWISZA BYDGOSZCZ   0:2 (0:1)

Bramki: Ariel Jastrzembski 39 min., Mateusz Oczkowski 73 min.

Żółte kartki: Mateusz Oczkowski, Ariel Jastrzembski, Jan Chachuła – wszyscy Zawisza

POGOŃ II SZCZECIN: Jakub Bursztyn – Hubert Matynia, Maciej Białczyk, Wojciech Lisowski, Dawid Rezaeian (46 min. Pach), Mateusz Łęgowski, Stanisław Wawrzynowicz, Błażej Starzycki (60 min. Oskar Kalenik), Kacper Łukasiak, Jakub Lis (60 min. Cybulski), Bartosz Krzysztofek (46 min. Stasiak)

Rezerwowi: Łukasz Łęgowski, Szymon Cybulski, Oskar Kalenik, Kamil Kort, Fabian Pach, Aron Stasiak, Bartosz Ława.

ZAWISZA BYDGOSZCZ: Michał Dumieński – Stanisław Wędzelewski (86 min. Prejs), Adam Paliwoda, Ariel Jastrzembski, Jakub Witucki, , Mateusz Oczkowski (86 min. Brzeziński), Rafał Piekuś, Wojciech Mielcarek, Maciej Koziara, Kamil Żylski (86 min. Żyliński), Piotr Okuniewicz (72 min. Chachuła),

Rezerwowi: Bartosz Szelong, Cyprian Maciejewski, Tomasz Żyliński, Adrian Brzeziński, Tomasz Prejs, Jan Chachuła, Kapcer Nowak.