Piłka Nożna 20 lip 2019 | Redaktor
Zawisza zremisował z Jeziorakiem Iława [ZDJĘCIA]

Piłkarze IV ligowego Zawiszy Bydgoszcz zremisowali 1:1 w sparingu z Jeziorakiem Iława.

Mecz rozegrano w sobotę (20 lipca) na boisku treningowym Kompleksu Sportowego Zawisza. Na tle solidnego czwartoligowca bydgoszczanie pokazali się z dobrej strony. Przypomnijmy, że w grupie warmińsko-mazurskiej Jeziorak zajął w ubiegłym sezonie trzecią lokatę.

W pierwszej połowie, mimo większej liczby sytuacji stworzonych przez gości, to właśnie Zawisza wyprowadził w 41. minucie kontratak, po którym piłkę do siatki wpakował Patryk Straszewski. Warto podkreslić dobrą postawę w tej części gry bramkarza bydgoszczan, Marcina Niwińskiego, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami.

Gra w drugiej odsłonie meczu odbywała się pod dyktando Jezioraka, ale Zawisza wyraźnie testował defensywne ustawienie i gdy tylko nadarzyła się okazja, konstruował groźne akcje. Po jednej z nich Patryk Straszewski omal nie zdobył drugiego gola.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 87. minucie. Goście przejęli piłkę w środku boiska i błyskawicznie znaleźli skuteczną drogę do bramki bydgoszczan.

To był już trzeci sparing Zawiszy. Bydgoszczanie ulegli Sparcie w Brodnicy 1:3 i pokonali 7:1 Łokietka Brześć Kujawski u siebie.

Następne spotkanie kontrolne podopieczni Jacka Łukomskiego rozegrają z Unią Solec Kujawski.