Pogoda w Bydgoszczy 16 wrz 06:24 | Redaktor
Chłodno i pochmurno, a jutro będzie padać [POGODA]

Niż „Ignaz”, o którym wczoraj pisaliśmy że przedziera się przez góry Skandynawskie, dziś jest już nad Finlandią i łączy się resztkami niżu „Gabriele” znad północnej Rosji.

Yulia jest niebezpieczna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:11

Znowu wieje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:45

Jednocześnie front chłodny tego niżu, od północy przechodzi dziś przez Polskę, przynosząc zachmurzenie i obniżenie temperatury, które to ochłodzenie w spektakularny sposób zakończy w tym roku lato. Tak jak pisaliśmy wczoraj, niedziela była ostatnim ciepłym dniem przed tym wielodniowym ochłodzeniem. Czy i kiedy babie lato do nas wróci — trudno dziś przewidzieć, niektóre modele długoterminowe przewidują taką sytuacje na przyszły weekend. 

Nie doszły natomiast do nas opady deszczu. Również dziś, mimo zachmurzonego nieba prawdopodobnie padać nie będzie, dopiero na jutro spodziewany jest deszcz. 

Dziś w Bydgoszczy będzie zahmurzenie umirkowane lub duże, dość silny wiatr zachodni będzie jednak „przeganiał” chmury i powodował większe lub mniejsze przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie jeszcze dziś około 17 stopni. 

Natomiast ochłodzenie dotkliwie odczujemy jutro. Temperatura maksymalna może nie przekroczyć 15 stopni, wiatr nadal dość silnie wiać będzie z zachodu, a do tego dojdą opady deszczu przelotnie padające od południa aż do późnego wieczora. Ten „brzydki wtorek” spowodowany bedzie przez wtórny niż, który za niżem „Ignaz” utworzy się jutro nad Bałtykiem.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.23, a zajdzie o 19.01. Dzień będzie trwał 12 godzin i 37 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

  

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor