Pogoda w Bydgoszczy 1 lip 07:00 | Redaktor
Deszcze nie chcą nas opuścić [POGODA]

Front atmosferyczny, rozdzielający chłodniejsze powietrze od ciepłego, przebiega od rejonu Murmańska przez Rosję na wschód od państw Bałtyckich i następnie ugina się na zachód, przebiegając przez środkową Polskę, północne Niemcy, Francję, Hiszpanię, Portugalię, aż nad Atlantyk.

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:56

Chłodna (wyborcza) niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:54

Wyspy Brytyjskie oraz krańce północne Europy centralnej i zachodniej znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują słabe wyże. My jesteśmy na skraju niżu znad południowej Norwegii, w strefie wspomnianego już pofalowanego frontu chłodnego, który będzie stopniowo przemieszczać się od północnego zachodu do centrum kraju. Napływa jednak nieco cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Zachmurzenie będzie dziś w Bydgoszczy umiarkowane lub duże, miejscami przelotne opady deszczu, a wieczorem i w nocy intensywne opady z burzami. Temperatura maksymalna wyniesie 24 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do około 90 km/h.

Jutro nadal zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, ale będzie więcej przejaśnień, deszcz powinien ustać, mogą się zdarzyć jeszcze przelotne opady. Temperatura maksymalna 25 stopni. Wiatr umiarkowany, zachodni, okresami porywisty.

W piątek znów przelotne deszcze, weekend natomiast powinien być dość pogodny.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.25, a zajdzie o 21.17. Dzień będzie trwał 16 godzin i 52 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor