Pogoda w Bydgoszczy 30 sty 06:03 | Redaktor
Deszcze niespokojne [POGODA]

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatów sępoleńskiego, świeckiego i tucholskiego. Prognozuje się tam zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od 0 do 2 stopni, temperatura minimalna gruntu od -1 stopnia do zera.

Chłodniej, ale tylko trochę [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:43

Wiatry wieją, a przedwiośnie trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:28

Rozległy układ niżowy znad Atlantyku składa się z trzech ośrodków. „Naima” znajduje się wpośrodku północnej części oceanu, „Mareile” u północnych wybrzeży Szkocji, a znana już nam „Lolita” — nad Bałtykiem. Polska będzie w zasięgu tej właśnie zatoki niżowej. Z zachodu na wschód będzie się przemieszczał ciepły front atmosferyczny. Za nim zacznie napływać cieplejsze, wilgotne powietrze polarne morskie. Przez całą następną dobę towarzyszyć nam będą przelotne deszcze, poprawiając bilans wodny w glebie, ale z pewnością negatywnie wpływając na nasz nastrój.

W Bydgoszczy i okolicach zachmurzenie będzie duże. Temperatura maksymalna może przekroczyć 5 stopni. Wiatr ma być umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. O opadach już pisałem powyżej. 

W nocy z czwartku na piątek także pochmurno i deszczowo, temperatura utrzyma się na poziomie około 5 stopni.

W piątek zachmurzenie będzie nadal duże z możliwymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady deszczu. Będzie coraz cieplej. Temperatura maksymalna w piątek sięgnie 7 stopni, w sobotę może przekroczyć 10. Wiatr ma być umiarkowany i dość silny, w porywach nawet do 70 km/h, północno-zachodni i zachodni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.34, a zajdzie o 16.27. Dzień będzie trwał 8 godzin i 52 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor