Pogoda w Bydgoszczy 9 lis 08:27 | Redaktor
Front chłodny [POGODA]

Wieloośrodkowy niż „Carletto” znad Wysp Brytyjskich, w ciągu ostatniej doby nadal przesuwał się na wschód. Jego zafalowany front chłodny, ułożony jest od Helsinek przez zachodni Bałtyk, pogranicze niemiecko-polskie i dalej po północny Adriatyk, środkowe Włochy, w stronę Tunezji. Front oddziela od siebie cieplejsze, polarne powietrze, które znajduje się po jego stronie wschodniej, od chłodniejszego — po stronie zachodniej.

Przejaśnienia w sobotę [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 09:58

W centrum Juliane [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 5 cze 04:08

Miniona noc była znacznie cieplejsza od poprzedniej. Wczoraj w Bydgoszczy były o 7mej rano +2 stopnie, dzisiaj — +7 stopni. Dziś nie ma też mgły. Jest natomiast pochmurno, nieboskłon przesłaniają chmury warstwowo kłębiaste. Słabe opady deszczu występują od Sudetów przez Ziemię Lubuską aż po Pomorze Zachodnie, u nas spodziewane są około południa.

Wzdłuż frontu, w kierunku północnym, przez pogranicze niemiecko-polskie, przemieszcza się niewielki wtórny niż, który odpowiedza za wspomniane słabe opady deszczu nad zachodnią Polską. Po przejściu tego niżu nad Bałtyk, nadejdzie do nas front chłodny ze słabymi opadami deszczu.

Po przejściu frontu, w chłodnym, ciężkim powietrzu na pograniczu Niemiec, Polski i Czech formować się będzie wyż. Ustąpi zachmurzenie frontowe, zaczną się znów rozpogodzenia. 

Dziś w Bydgoszczy będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu opady deszczu, temperatura maksymalna wyniesie około 8 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowy, w drugiej połowie dnia skręcający na zachodni. 

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna około +2 stopnie. Możliwe przygruntowe przymrozki.

W niedzielę zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane, opady deszczu odsuną się do wschodniej połowy kraju, będzie tam padał również śnieg. Rano u nas miejscami pojawią się zanikające mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna wyniesie około 7 stopni. Wiatr będzie słaby, z kierunków zachodnich.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.01, a zajdzie o 16.02. Dzień będzie trwał  równe 9 godzin.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor