Pogoda w Bydgoszczy 26 mar 06:32 | Redaktor
Jest trochę cieplej. Czy to już koniec nocnych mrozów? [POGODA]

Wciąż pozostajemy pod wpływem rozległego wyżu „Jürgen”, zbudowanego w zimnym i suchym powietrzu arktycznym. Jego centrum znajduje się aktualnie nad Białorusią. Wyż ten zaczyna powoli słabnąć.

Spodziewane rozpogodzenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:06

Pogoda na poniedziałek [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 1 cze 07:00

Zmienia się też nieco kierunek napływu powietrza. Wyż przesuwając się na południe, kieruje do nas powietrze po swoich południowych krańcach. Powietrze to pochodzi z okolic coraz bardziej przesuniętych na południe, a więc jest coraz cieplejsze, co widać po wzroście temperatur maksymalnych. (Ściślej rzecz biorąc jest to nadal powietrze suche, pochodzenia arktycznego, ale przetransformowane nad cieplejszymi już ziemiami Ukrainy). We wtorek, w najcieplejszym momencie, temperatura wynosiła w Bydgoszczy 7,3 stopnia, a wczoraj — 9,2 stopnia. Kończą się też nocne mrozy — dziś o 6.00 w Bydgoszczy było już „tylko” -1,9 stopnia.

W Bydgoszczy będzie dziś zachmurzenie małe, wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna wyniesie około 9 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, wschodni i południowo-wschodni. 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna wyniesie około zera. 

W czwartek w ciągu dnia przewidywane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna przewidywana jest u nas na poziomie 10 – 11 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.34, a zajdzie o 18.13. Dzień będzie trwał 12 godzin i 39 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor