Pogoda w Bydgoszczy 2 lut 08:28 | Redaktor
Jeszcze jedna jesienna niedziela [POGODA]

Polska znajduje się w zasięgu niżu z głównym ośrodkiem nad morzem Norweskim i wtórnym nad południową Skandynawią. Z zachodu na wschód przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa już chłodniejsza masa powietrza.

Przebudowa układu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:45

Dziś jeszcze trochę deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:29

Za nami jedna z najcieplejszych nocy tej dziwnej zimy. Temperatura wczoraj w Bydgoszczy osiągnęła o godzinie 14-tej wartość 11,8 stopnia, wieczorem nieco spadła, do około 10 stopni i około godziny 23, gdy nadszedł front chłodny, dalej zaczęła spadać, osiągając 6 stopni o 4-tej rano. O 8-mej rano wynosiła już 7 stopni. Do wieczora jeszcze lekko spadnie — do około 5 stopni. 

Nadal jesteśmy w zasięgu masy powietrza polarnego, która wędruje znad Atlantyku na wschód, poprzedzielana frontami atmosferycznymi. Ten główny front chłodny, który nam w nocy obniżył temperaturę, przesunął się na linię: północna Skandynawia, Wielkie Jeziora Rosyjskie, Białoruś, pogranicze polsko-ukraińskie, wschodnie Węgry, Bośnia Hercegowina i dalej w stronę Sycylii. 

Zwiększa się różnica ciśnień pomiędzy północą i południem kraju, powodując wzrost prędkości wiatru zachodniego. Będzie on porywisty, osiągający w porywach 60 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnący.

Deszcz na razie przestał padać, jednak przelotne opady w ciągu dnia nie są wykluczone. Zachmurzenie dziś będzie zmienne, od dużego do umiarkowanego. Jutro w Bydgoszczy raczej bez opadów, z dużymi szansami na rozpogodzenia, temnperatura maksymalna około 5 stopni, ale w nocy z poniedziałku na wtorek spodziewana jest kolejna fala deszczu.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.29, a zajdzie o 16.33. Dzień będzie trwał 9 godzin i 3 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor