Pogoda w Bydgoszczy 27 kwi 2019 | Redaktor
Kwietniowe lato się skończyło [POGODA]

Do Polski zbliża się niż znad Atlantyku. Pogodę będzie u nas kształtować jego zatoka z frontem chłodnym, która już dotarła nad Bałtyk.

Lipcowy chłód trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:54

Bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:08

Mamy już za sobą najcieplejszy dzień tegorocznego kwietnia. Temperatura maksymalna wyniosła wczoraj w Bydgoszczy 26,7 stopnia i na pewno dziś się taki upał nie powtórzy. Przyszła zdecydowana zmiana typu pogody, nie będzie też słonecznych dni, wystąpi duże zachmurzenie.

Oczekiwany przez wszystkich deszcz, dziś będzie padał bardzo skąpo, jeśli w ogóle wystąpi. Jutro model WRF przewiduje w Bydgoszczy opady od godzin nocnych aż do popołudnia, model UM nie przewiduje ich wcale. Niestety wydaje się, że może się spełnić suchy scenariusz. Dopiero w poniedziałek opady są wysoce prowdopodobne. Temperatura już dziś obniży się. Będzie maksymalnie 15 stopni.  W niedzielę wystąpi podobna temperatura, w poniedziałek może być już nieco cieplej, ale wciąż poniżej 20 stopni.

W dalszej pewspektywie wspomniana zatoka oddzieli się od niżu atlantyckiego i przemieści się nad morze Czarne, zachowując wpływ na pogodę w Polsce, zaś na północny zachód od nas rozbuduje się wał wyżowy,  który z kolei ulegać będzie kolejnym niżom z zachodu. Najlbliższy okres charakteryzować się będzie sporą dynamiką pogody.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.24, a zajdzie o 20.09. Dzień będzie trwał 14 godzin i 45 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor