Pogoda w Bydgoszczy 12 paź 07:38 | Redaktor
Nadchodzi babie lato [POGODA]

Wchodzimy w kilkudniowy okres „złotej polskiej jesieni”. Nadal trwać będzie napływ mas powietrza z zachodu i południowego zachodu, ale będzie coraz cieplej. Dziś około 18 stopni, jutro 20, w poniedziałek 22.

Robi się pogodnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:24

Rano deszcz, popołudniu słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:40

Północno-zachodnia Europa będzie nadal w zasięgu rozległego niżu „Quentino” znad Skandynawii, który przemieszcza się nad północno-zachodnią Rosję. Związany z nim jest układ frontów atmosferycznych. Wczoraj wieczorem przeszedł właśnie front ciepły, co wyraźnie widać na wykresie temperatury. W nocy bowiem nie było spadku temperatury, ale utrzymała się ona na poziomie wczorajszej temperatury dziennej.

Nad morzem Czarnym rozbudowuje się tymczasem wyż „Lisbeth II”. Powstał on z wyżu Azorskiego, stąd rzymska dwójka w nazwie. „Lisbeth I” to właśnie wyż Azorski, który cofnął się na swoje miejsce, nad środkowy Atlantyk. (Nazewnictwo pochodzi oczywiście od niemieckiej służby meteorologicznej DWD). Z południowego zachodu będzie do nas napływało ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosło.

Zachmurzenie będzie wciąż duże, z większymi przejaśnieniami. Deszcz nie powinien już padać. Temperatura maksymalna wyniesie około 18 stopni. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h.

W nocy możliwe rozpogodzenia, podczas których temperatura może spaść nieco poniżej 10 stopni.

W niedzielę nadal zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, a po południu z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie około 19 - 20 stopni. Wiatr już będzie słaby i umiarkowany, zmieniający nieco kierunek na południowy.

Dopiero w poniedziałek spodziewana jest piękna, niemal letnia pogoda, z temperaturą nawet do 22 stopni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.09, a zajdzie o 17.59. Dzień będzie trwał 10 godzin i 50 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor