Pogoda w Bydgoszczy 30 mar 06:35 | Redaktor
Najbliższej nocy może prószyć śnieg [POGODA]

Marzec – figlarzec — słusznie mówi ludowe przysłowie. Otwarta została ponownie tak zwana cyrkulacja zachodnia czyli wędrówka niżów znad Atlantyku na wschód.

Dziś może zagrzmieć [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:28

W perspektywie długoterminowej temperatura będzie stopniowo wzrastać, w przyszły weekend jest znowu szansa na ponad 15 stopni. Najbliższe dni będą jednak zimne i wietrzne. 

Dziś po południu z północy na południe kraju przemieszczać się będzie płytka zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Z północy napływa wciąż chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

W Bydgoszczy będzie dziś zachmurzenie umiarkowane, wieczorem wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów śniegu, lub deszczu ze śniegiem. U nas opady te, jeśli wystąpią, będą dość słabe, ale w województwach na wschód i południe od nas są wydane ostrzeżenia o śnieżycy. Temperatura rano wyniosła -4 stopnie, maksymalna wyniesie około +5 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni. 

W nocy przewidywany jest spadek temperatury poniżej zera — do -3 stopni nad ranem.

We wtorek ma być zachmurzenie początkowo małe, wzrastające do umiarkowanego lub dużego. Temperatura maksymalna wyniesie nadal około 5 stopni; wiatr będzie umiarkowany, z kierunków północnych. W środę przewidywany jest wzrost prędkości wiatru i zmiana jego kierunku na zachodni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.23, a zajdzie o 19.20. Dzień będzie trwał 12 godzin i 56 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor