Pogoda w Bydgoszczy 24 mar 06:49 | Redaktor
Nasza wiosna stabilna [POGODA]

Znów bydgoskie lotnisko podaje o 5.30 temperaturę -8 stopni, w mieście było -6. I nic nie wskazuje na to, by kolejnej nocy było inaczej.

Ciągle pod wpływem niżów [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:01

Deszcze nie chcą nas opuścić [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 1 lip 07:00

Pogodę kształtuje w Polsce wciąż rozległy wyż „Jürgen” z centrum w rejonie Łotwy, który zablokował cyrkulację zachodnią. Z północnego wschodu napływa nadal chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Mamy więc słoneczną, bezchmurną pogodę, temperatura maksymalna w Bydgoszczy wyniesie około 5 stopni (termometry wystawione na działanie promieni słonecznych mogą pokazywać dużo więcej, ale temperaturę powietrza według międzynarodowej normy mierzy się tylko i wyłącznie w cieniu, z dala od nasłonecznionych przedmiotów, na wysokości dokładnie 2 metrów ponad powierzchnią ziemi). Wczoraj mieliśmy w najcieplejszym momencie 4,4 stopnia. Wiatr ma być dziś słaby lub umiarkowany, z kierunków wschodnich, skręcający w ciągu dnia na południowo – wschodni. 

W nocy będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, mróz do –6 stopni.

W środę pogoda bez większych zmian, ale kolejnej nocy mróz będzie już prawdopodobnie nieco lżejszy. W czwartek i piątek nieco cieplej — dzienne temperatury zbliżą się do 10 stopni, wciąż przy małym lub zerowym zachmurzeniu. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.38, a zajdzie o 18.09. Dzień będzie trwał 12 godzin i 31 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor