Pogoda w Bydgoszczy 27 paź 07:38 | Redaktor
Od słońca do deszczu [POGODA]

Wilhelm, Yarosław i Xander - to nazwy niósł, jakie od północy wdarły się nad Europę. Ustąpiła mglista wyżowa pogoda, nadchodzi zapowiadane juź od kilku dni ochłodzenie i deszcz.

Dziś deszczowo, potem dwa pogodne dni [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:51

Wreszcie słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 27 maj 06:36

Dziś w Bydgoszczy będzie początkowo pogodnie, zachmurzenie będzie jednak wzrastać aż do całkowitego, a po południu zacznie padać deszcz. Chmury te nadejdą z północy, od tej strony będzie bowiem postępował w głąb kraju zimny front, pochodzący od niżu Yarosław. Niż ten ma swoje centrum nad Estonią i po swojej zachodniej stronie sprowadza do nas zimne powietrze z północy, zgodnie z jednym z podstawowych praw meteorologii, które mówi, że niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego centrum w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wspomniany front jesty głównym frontem oddzielającym masy powietrza chłodnego na północy od ciepłego na południu. Dotąd znajdowaliśmy się po jego południowej stronie i dlatego mieliśmy ciepłą jesień. Już od jutra sytuacja się zasadniczo zmieni. Temperatury maksymalne nie przekroczą 10 stopni.

Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy około 15 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni. Jutro już tylko 10 stopni, zachmurzenie duże i po południu deszcz. We wtorek bez deszczu, ale maksymalnie 8 stopni.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor