Pogoda w Bydgoszczy 19 maj 06:58 | Redaktor
Pochmurno i deszczowo [POGODA]

Wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem pogody tego typu — pochmurnego nieba i przelotnego deszczu

Wreszcie słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:36

Steffen się rozbudował [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:17

W pasie od kanału la Manche po morze Czarne pogodę kształtują wyże. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. 

Nasz region był pod wpływem płytkiego niżu znad Białorusi, a związany z nim chłodny front atmosferyczny wolno przemieszcza się z północnego zachodu nad centralne dzielnice kraju. Pozostajemy na razie w chłodniejszej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego. Jednak od jutra rozbuduje się wyż nad Niemcami, a drugi nad Skandynawią, nad Bałtyk natomiast dostanie się niewielki niż. Czeka nas wzrost ciśnienia, zmiana kierunku napływu powietrza na północny, skąd napłynie powietrze mniej wilgotne, ale nadal chłodne. 

Dziś będzie jeszcze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, a temperatura będzie się kształtować na poziomie od 12 – 13 stopni.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno–zachodni.

W nocy będzie chłodniej niż w poprzednie dni, rano może wystąpić mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna 3 – 5 stopni.

Jutro w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane, więcej przejaśnień i rozpogodzeń,  choć wciąż niewykluczone przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 15 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.41, a zajdzie o 20.47. Dzień będzie trwał 16 godzin i 6 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor