Pogoda w Bydgoszczy 28 gru 2017 | Redaktor
Chmury i deszcz [POGODA AKTUALIZACJA 12:15]

Niskie ciśnienie, chmury i opady deszczu - czwartek zapowiada się raczej ponury.

Spadek ciśnienia i stopniowe ocieplenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:11

Nadal nocne przymrozki [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 03:07
PROGNOZA 12:45
 
We wczorajszej południowej prognozie opisaliśmy (w pewnym uproszczeniu) mechanizm napływu ciepłego powietrza. Napływa ono obecnie z południa, powodując w górach wiatr halny. Powietrze ciepłe - jak wiemy ze szkoły - jest lżejsze od zimnego. Unosi się zatem do góry. A ponieważ jest wilgotne (wszak napłynęło znad oceanu i morza Śródziemnego), to po uniesieniu się zawarta w nim para wodna się skrapla, tworząc chmury. W tej chwili zalegają one nad całą niemal Europą środkową.  
 
Dziś jeszcze będzie ciepło - nawet do +8 stopni Celsjusza - i pochmurno.
 
Ale nad Czechami i Bawarią zalega niewielki obszar powietrza chłodniejszego, który dojdzie do nas dzisiejszej nocy. Jutro  będzie około +2 stopnie, a następnej nocy mróz - nawet do -5. Ponieważ ten obszar chłodny jest niewielki i wróci prawdowpodobnie cyrkulacja zachodnia, w Nowy Rok możemy się spodziewac znów ocieplenia. Ale w Sylwestra słaby śnieg nie jest wykluczony.   
 
 
PROGNOZA 7:15
 
Słoneczne dni, takie jak wczorajszy i przedwczorajszy, na razie się nie powtórzą (być może jakieś rozpogodzenie zdarzy się w sobotę). Rano w Bydgoszczy było +1,5 stopnia Celsjusza. Dziś będzie ciepło - nawet do +8 stopni, ale pochmurno i może padać słaby, przelotny deszcz. Wieczorem opad stanie się bardziej intensywny. Wiatr bardzo słaby, południowo-wschodni. Ciśnienie jest bardzo niskie - 745 mm słupka rtęci i takie pozostanie do wieczora, w nocy zacznie rosnąć.
 
Dzień trwa dziś  7 godz. i 55 min. i jest dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 min.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor