Pogoda w Bydgoszczy 15 gru 2017 | Redaktor
Deszcz będzie padać wieczorem [PROGNOZA POGODY 15:00]

Pogoda 15.12.2017

Front atmosferyczny kolejnego niżu przechodzi dziś nad Bydgoszczą.

Pochmurno i zimno — taki będzie weekend [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:47

Pogoda zawsze zmienną jest [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:30

PROGNOZA 15:00

Deszcz będzie padał dziś wieczorem. W środku nocy zaniknie i prawdopodobnie pokropi jeszcze jutro nad ranem. Może też zdarzyć się słaby opad jutro w ciągu dnia. Temperatura raczej się nie zmieni - będzie się cały czas wahać pomiędzy +1 a +2 st. Ciśnienie, które teraz wynosi 746 mm zaczyna powoli rosnąć. Wiatr jest bardzo słaby i zmienia kierunek z południowo wschodniego na północno wschodni. 

W najbliższych dniach zmieni się zdecydowanie proces globalny kształtujący pogodę w Polsce. Jeden z wędrujących znad Atlantyku niży, osiada nad północnym Bałtykiem i zmienia się w niż stacjonarny, który już bardzo powoli będzie wypierany najpierw na wschód a potem na pólnoc, przez wyż, który obecnie znajduje się nad Francją, a jak przewidują modele numeryczne, rozbuduje się nad całą Europą zachodnią.  Niestety obserwowalnej pogody nad Bydgoszczą zanadto to na razie nie zmieni. Będziemy mieć pochmurne niebo, gdzieniegdzie rozpogodzenia, trochę mniej opadów. 

Pogodyn

 

PROGNOZA 12:30

Tak jak przewidywaliśmy, wzrasta zachmurzenie. Późnym popołudniem lub wieczorem zacznie w Bydgoszczy padać deszcz. Ciśnienie będzie wzrastać - jutro rano powinno już wynosić ponad 750 mm słupka rtęci (1000 hPa). Temperatura utrzyma się cały czas na poziomie + 1 do +2 stopni, bezwiększych różnic między dniem a nocą. W sobotę pogoda podobna do dzisiejszej. W niedzielę natomiast jest szansa na nieco więcej słońca. 

 PROGNOZA 7:30

Pogodę w Polsce wciąż kształtują kolejne niże przechodzące znad Atlantyku przez Europę i wypełniające sie w rejonie Skandynawii czy północnego Bałtyku. Front atmosferyczny kolejnego takiego niżu przechodzi dziś nad Bydgoszczą. Rano mieliśmy przymrozek i bezchmurne niebo oraz doskonałą widoczność, to bardzo typowa sytuacja za frontem chłodnym. Przed południem jakiś czas będzie trwać to rozpogodzenie, po czym znów zacznie się chmurzyć, to także typowe dla chwiejnej pogody niżowej. Możliwy słaby deszcz. Temperatura do około +3 stopni. Ciśnienie bardzo powoli rośnie, rano wynosiło 746 mm słupka rtęci (995 hPa).

 Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor