Pogoda w Bydgoszczy 18 gru 2017 | Redaktor
Mróz utrzyma się do środy [PROGNOZA POGODY 15:15, AKTUALIZACJA]

Zgodnie z zapowiedziami poniedziałek rozpoczynamy dwustopniowym mrozem.

Xantypa nadchodzi [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:14

Przedwiośnie się umacnia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 04:28
 
PROGNOZA 15:30
 
Zbliża się początek kalendarzowej zimy. Dostaliśmy się pod zasięg potężnego wyżu, który obejmuje niemal całą Europę. Jednak niże znajdujące się w okolicach koła podbiegunowego nie pozostają bez wpływu na pogodę u nas w takim układzie. Dlatego jest i będzie pochmurno, a jutro może popadać śnieg. Temperatura w granicach od -3 do -1 stopnia. Jutro może popadać śnieg - będzie to związane właśnie z resztkami frontu z niżu arktycznego, który zanika w polu wysokiego ciśnienia. 
 
Wysokie ciśnienie i bezwietrzna pogoda bardzo sprzyjają powstawaniu smogu. W dużych miastach życie w takiej pogodzie staje się dość uciążliwe. Niestety niewiele możemy na to poradzić, poza może tym, że jeśli mamy w domu piec rusztowy, warto nauczyć się w nim palić "od góry". Jest czyściej, ale i o wiele oszczędniej!

PROGNOZA 7:30

Zgodnie z zapowiedziami poniedziałek rozpoczynamy dwustopniowym mrozem. Temperatura ta utrzyma się przez cały dziueń i kolejną noc na mniej więcej tym samym poziomie. Będzie pochmurno, ale bez opadów. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie jest juz dosyć wysokie (769 mm Hg, czyli 1025 hPa) i wzrasta nadal. Mróz utrzyma się do środy. Potem ciśnienie zacznie spadać i prawdopodobnie nadejdzie odwilż a z nią deszcz. Śnieżnej zimy wciąż zatem nie widać. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor