Pogoda w Bydgoszczy 19 gru 2017 | Redaktor
Wysokie ciśnienie i zimno [PROGNOZA POGODY DLA BYDGOSZCZY AKTUALIZACJA 12:15]

We wtorek,19 grudnia, może poprószyć śnieg. Pochmurno i słaby wiatr.

Po wyżu Ekart już tylko wspomnienie

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:27

Od jutro trochę cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 26 sty 08:18
PROGNOZA 12:15
 
Znajdujemy się cały czas pod wpływem ogromnego wyżu, którego centrum znajduje się nad Azorami. Nad wschodnią  Ukrainą zalega wprawdzie dość głęboki niż, ale nie będzie on miał znaczenia - dość szybko zaniknie. Na pogodę w Polsce zacznie wkrótce oddziaływać inny niż, którego centrum  teraz znajduje na północ od Islandii, ale szybko przesuwa się na wschód i gdy w czwartek znajdzie się u wybrzeży Norwegii, ciśnienie będzie u nas spadać, w Bydgoszczy będziemy mieć odwilż z deszczem, który w czwartkowy poranek zacznie padać na zmarzniętą jeszcze ziemię.  To może oznaczać potężną gołoledź,  choć w tak odległej perspektywie czasowej dokładnego przebiegu zjawisk przewidzieć się jeszcze nie da.
 
Tymczasem dziś po południu w Bydgoszczy poprószy prawdopodobnie śnieg, temperatura utrzyma się na poziomie minus dwóch stopni, a przed czwartkowym załamaniem pogody będziemy mieli prawdopodobnie interludium w postaci jutrzejszego - pięknego, pogodnego i lekko mroźnego dnia. 
 
PROGNOZA 7:30
 
Pogoda będzie dziś podobna do wczorajszej, z tą różnicą, że może poprószyć lekki śnieg, zwłaszcza po południu. Poza tym pochmurno, temperatura utrzyma się na poziomie około - 2 stopni, wiatr słaby, ok. 10 km/h będzie wiał z zachodu. Ciśnienie jest bardzo wysokie, około 771 mm słupka rtęci (1029 hPa) i jeszcze wzrośnie - jutro spodziewane jest 775 mm.
 
Jutro natomiast zapowiada się dzień z ładniejszą pogodą - wyjrzy słońce. A w czwartek - odwilż, gwałtowny spadek ciśnienia i deszcz. 
 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor