Pogoda w Bydgoszczy 11 sie 07:47 | Redaktor
Pogoda zmienną jest [POGODA]

W czasie tak zwanego „długiego weekendu” będziemy mieli pogodę w najlepszym wypadku niestabilną, a w najgorszym — chłodną i deszczową

Od piątku wracają deszcze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:47

Początek czerwca niezbyt ciepły [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:51

Zacznę nietypowo — od perspektywy długoterminowej. Otóż w środę lub w czwartek model GFS przewiduje powstanie w rejonie Grenlandii kolejnego niżu. Jeśli tak się stanie, to zacznie on oczywiście wędrować na wschód, nie napotykając po drodze żadnych przeszkód. Będzie się przy tym pogłębiał i wrótce obejmie swym zasięgiem niemal cały północny Atlantyk, zbliżając się jednocześnie do Europy. W tym samym czasie niż „Yap”, który obecnie znajduje się u wybrzeży Norwegii, przejdzie już przez Skandynawię i Bałtyk i znajdzie się nad północną Rosją.  W chłodnym powietrzu po jego zachodniej stronie powstanie nad Skandynawią niewielki wyż, a nad Bałtykiem — pojawi się dosyć głeboki niż wtórny. Oznacza to niestety, że w czasie tak zwanego „długiego weekendu” będziemy mieli pogodę w najlepszym wypadku niestabilną, a w najgorszym — chłodną i deszczową. Pocieszać się możemy tym, że długoterminowe prognozy zawsze zawierają jakiś procent niepewności. 

Wracając do sytuacji bieżącej — nad północną Rosją i nad Alpami mamy słabe wyże, a od północny zaznacza się wpływ zatoki niżu „Yap”.  Po pochmurnej i dusznej sobocie (było 26,4 stopnia w Bydgoszczy) czeka nas pogodniejsza i ciepła niedziela, z temperaturą maksymalną około 26 stopni i słabym wiatrem zachodnim. Nie będzie padać. 

Noc będzie również dosyć ciepła, około 18 stopni, a poniedziałek będzie dość pochmurny. Temperatura będzie nieco niższa — maksymalnie około 24 stopnie. We wtorek „Yap” przyniesie nam falę deszczu.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.22, a zajdzie o 20.23. Dzień będzie trwał 15 godzin i 1 minutę. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor